Jací jste podle horoskopu ve vztahu?

Pavla Gabrhelíková

To, jak se chováme v partnerství, o nás dost vypovídá. Jednotlivá znamení mají tendence k určitým rysům, které v sobě možná dokážou do určité míry popřít, nikdy ne ale zcela. Podívejte se, jak jste na tom vy.

 1. Beran. Ve vztahu máte vedoucí pozici. Když je váš partner ztracený, jste připravení nabrat na rohy cokoliv, z čeho je nešťastný. Jste pracovití a nemáte rádi, když se ve vztahu něco hroutí, protože máte pocit, že vás to zbytečně připravuje o energii. A v neposlední řadě máte samozřejmě vždycky pravdu. Když váš vztah nenese ovoce, cítíte se frustrovaní. Na druhou stranu nemáte problém začít znovu s někým úplně jiným.
 2. Býk. Váš partner si na vás nejvíce cení vaší stálosti. Jenže občas mu dáváte taky dost zabrat tvrdohlavým setrváváním ve stereotypech a zkamenělých názorech. Pokud vám někdo dlouho mává před obličejem červeným praporem, prostě na něj vyletíte. Není jednoduché vás dostat z místa. Ale váš partner si vás takové vybral.
 3. Blíženec. Váš vztah koření i ničí vaše prořízlá pusa. Rozesmíváte partnera trefnými postřehy, rozesmutňujete ho pasivně agresivními připomínkami. Po bytě necháváte spoustu poznámek nebo vzkazů a když potřebujete zpracovat své myšlenky a pocity, uzavíráte se do sebe. Váš protějšek se s tím musí naučit žít.
 4. Rak. Milujete romantická gesta, a to velká i malá. Za projev lásky považujete jak to, že partner umyl nádobí, tak i to, když pro vás měsíce připravoval velkolepou narozeninovou párty. Na oplátku jste připraveni zahrnout ho výborným jídlem a spoustou lichotek. Někdy potřebujete trošku nakopnout, abyste se nenechali srazit okolním světem. Ale i tak stojí život po vašem boku za to.
 5. Lev. Vaše charisma je to, co drží vaše vztahy pohromadě, a to i když se čas od času chováte jako sebestřední blbci. Jste upřímní a sebevědomí. Váš partner si vás zamiloval právě pro vaši horlivost, která se projevuje v lásce i v kariéře, ale nemyslete si, že mu občas nelezete krkem. Buďte si ale jistí, že se s vámi nezačne nudit.
 6. Panna. Ve vztahu postupujete, stejně jako ve všem ostatním, podle plánu. Stanovili jste si cíle, ať už o nich partner ví, nebo ne, a za nimi jdete. Máte oko pro detail a váš společný příbytek podle toho bude vypadat. Navenek sice působíte rezervovaně, doma jste ale vynalézaví a vřelí.
 7. Váhy. To hlavní, co chcete, je kvalitní komunikace. Chcete mít šťastný, pevný vztah a zdravý společenský život. Rádi hrajete hry (deskové, pochopitelně) s jinými páry a budete partnera tlačit do smysluplné zábavy.
 8. Štír. Jste pro svůj protějšek jedna velká nerozluštitelná hádanka. Ale to na vás právě miluje. Musí si hlavně uvědomovat, že vaše srdce bije jen pro něj. Jakomile to pochopí, bude klid. Umíte někdy pěkně zákeřně bodnout do srdce. Ale jakmile se uklidníte, jsou z vás láskyplní utěšitelé.
 9. Střelec. Život je krátký a vy nehodláte ztrácet čas. I ve vztahu chcete mít na kontě co nejvíce dobrodružství. Váš partner by měl být stejně akční, aby vás nebrzdil a nebyl z toho nešťastný. Jakmile takový protějšek najdete, budete nejšťastnější, že můžete objevovat svět společně.
 10. Kozoroh. Než jste se pustili do vztahu, pravděpodobně jste svého potenciálního partnera proměnili v seznam pro a proti. A o tom je celý váš život. V rozhodování jste velmi těžkopádní, zároveň ale víte, co chcete. Váš protějšek musí vědět, že na vás nesmí naléhat a do ničeho vás tlačit. Pak můžete oba žít v láskyplném svazku.
 11. Vodnář. Svého partnera berete zároveň jako nejlepšího přítele, proto očekáváte, že když se mu svěřujete, bude o tom loajálně mlčet. Milujete čisté duše, takže si vybíráte partnera, který má doma nějaké zvíře z útulku a bude vám pomáhat spasit svět. Spolu v tom budete ještě silnější.
 12. Ryby. Jste milí, romantičtí a zasnění. Ale jen do doby, než vás někdo začne omezovat. Ze sevření se pak vysmeknete jako skutečná ryba a uplavete od něj co nejdál. Neznamená to, že nejste oddaní. Jen nemáte rádi, když si někdo pohrává s vaším dobrým srdcem. Váš partner to ví a raději to nebude pokoušet. Pokud se opováží, rychle chytíte další vlnku a uplavete mu za někým, kdo to chápe.