Jakým člověkem se podle horoskopu po tomto roce pomalu stáváte?

Paga

Co vám dal tento rok? Kam spějete?

 1. Beran. Jde to sice pomalu, ale stáváte se člověkem, který nejdřív myslí a teprve potom koná. Taky se přestáváte zabývat tím, co si o vás kdo myslí, a staráte se jen o sebe. Je před vámi naučit se být méně sobečtí, ale čím starší budete, tím víc si budete uvědomovat, jak moc je pro tento svět laskavost užitečná.
 2. Býk. Stále více se učíte odpouštět. Z minulosti si nesete pěných pár šrámů a i když jste se zapřísáhli, že lidem, co vám je způsobili, nikdy neodpustíte, začíná se to dít. Začínáte akceptovat, že k tomu třeba měli své důvody. Uvidíte, že čím víc lidem odpustíte, tím líp se budete cítit.
 3. Blíženec. Jste stále méně sebekritičtější. U jiných by to byla výtka, u vás je to ale výhoda. Viníte se totiž za každou maličkost, která se nepovede, a jste k sobě velmi přísní. Myslete na to, že je nejdůležitější, abyste se měli rádi. Teprve pak tu totiž můžete být pro ostatní.
 4. Rak. Začínáte přicházet na to, jak se za sebe postavit. Máte problém se vypořádat s lidmi, kteří se po vás vozí. Většinou jim prostě uhnete z cesty a hledíte si svého. Pak čekáte, až to přebolí. Ale nemusí to tak být. Postupně se učíte říkat lidem, jak se k vám nemají chovat. A to je dobře.
 5. Lev. Je to pro vás těžké, ale učíte druhé obdivovat a ne jim jejich úspěch závidět. To je totiž bohužel vaše doména. Přicházíte na to, že se nejde s nikým poměřovat, protože cesta každého člověka je zcela odlišná. Dělá to z vás o dost lepšího člověka i parťáka do života.
 6. Panna. Začínáte být jemnějším člověkem. Učíte se naslouchat, místo toho, abyste hned dělali závěry a ostatním hned radili, co mají dělat. Jste méně kritičtí a snažíte se lidem porozumět bez toho, aniž byste je odsuzovali.
 7. Váhy. Jste si svými cíly čím dál tím jistější. Už se neženete za něčím, co vlastně ani nevíte, jestli chcete. Začínáte věřit svým schopnostem a nepochybujete o ničem, co jste udělali.
 8. Štír. Časem se stáváte méně skeptičtí. Vždycky budete nedůvěřiví škarohlídové, co se raději drží zpátky, ale u některých lidí a věcí pomalu začínáte přicházet na to, že vaše obavy byly neopodstatněné a příště byste to měli udělat trochu jinak.
 9. Střelec. Časem jste stále trpělivější. Začínáte chápat, že každá věc má svůj čas a nic nejde hned. Nemusíte vždy tlačit na pilu, abyste dosáhli svého. Stačí nechat věci, aby se staly. Navíc jste čím dál ochotnější pomáhat druhým.
 10. Kozoroh. Stáváte se citlivější. Snažíte se mluvit o svých pocitech, místo toho, abyste je zatlačili někam na dno a nechali je vyplout v ten nejméně vhodný okamžik. Někdy se to sice nevyplatí, ale i tak se nenechte odradit. Je hezké, když jste lidštější.
 11. Vodnář. Než začnete něco dělat, zamyslíte se nad tím logicky. A to je velký pokrok, protože normálně máte tendenci spíš jednat a teprve pak přemýšlet. Začínáte víc a víc poslouchat své srdce a ne jen hlavu.
 12. Ryby. Pomalu se měníte v člověka žijícího okamžikem. Často máte problém sami sebe někam začlenit a neustále se ohlížíte dopředu i zpátky. Chce to ještě nějaký čas, ale postupem doby pochopíte, že nejdůležitější je, kým jste teď a tady.