Nenávidí se tak, že spolu nemůžou pracovat aneb herci a herečky, které spolu už na plátně neuvidíte

Redakce

Snad jediná věc, kterou v Hollywoodu nepotřebuje nikdo přifouknout, je ego. Ačkoliv je v tomto průmyslu spolupráce naprosto klíčová, někteří herci a zpěváci spolu nejenom že nemohou spolupracovat, ale nevydrží ani dýchat ten samý kyslík. Obsadit je pak do jednoho filmu nebo postavit na jedno jeviště je jako zavřít v kleci dva vůdce vlčí smečky.

Všichni se prostě nemůžou mít rádi. Ať už je nenávist výsledkem nějakého ostrého konfliktu, nebo jde prostě o chemickou záležitost: Jednou to tak je a se znepřátelenými stranami nehne ani stádo volů. Podívejte, které hvězdy už v jednom filmu nejspíš nikdy neuvidíte.

Nicky Minaj a Mariah Carey

Všechno to začalo v roce 2012 během zkoušek v New Yorku, když Minaj vyjela na Mariahu a řekla jí, ať se sakra nechová ke všem tak povýšeně. Celá potyčka byla zachycená na videu, což sporu moc nepřidalo, a tým Carey později potvrdil pro TMZ.com, že Minaj slyšel říkat: „Kdybych měla zbraň, tak ji zastřelím!“

Obě pak zaujmuly dospělý přístup, jinými slovy: Tvářily se, že se nic nestalo. Carey pak dokonce prohlašovala, že konflikt byl jen uměle vytvořený a falešný, jenomže Mike Darnell, prezident společnosti Fox, magazínu E! potvrdil, že konflikty byly reálné až příliš a Nicky rozhodně nebyla ten problém.

Ani teď není situace příliš růžová. Carey prý ještě přilila olej do ohně tím, že se začala paktovat s dalším odpůrcem Nicky Minaj, raperkou Remy Ma, a natočily spolu remix A Do Not.

Nicki Minaj Goes BERSERK on Mariah Carey_ _ TMZ

David O. Russel a George Clooney

V roce 1997 byl Clooney populární jenom díky roli v televizní pořadu E. R. Proto když ho režisér filmu Tři králové obsadil do role po boku Davida O. Russela, byl to docela odvážný tah. V rozhovoru pro Playboy v roce 2000 Clooney pak prohlásil, že v hereckém týmu jsou hádky na denním pořádku. Tvrdil taky, že se s Russelem pokoušel sblížit a uklidnit tak situaci, jenže to mělo spíš opačný efekt.

Následující spor pak vygradoval tak, že se do sebe herci pustili. Odtrhávat je od sebe musel celý natáčecí tým, a kdyby to neudělali, asi by se tam pozabíjeli. Film nějak dotočili do konce, oba však přísahali, že už spolu nikdy pracovat nebudou.

O čtyři roky později měli ale další příležitost setkat se na filmovém place. Clooney k tomu pro magazín The Guardian řekl: „Upřímně, pokud se ke mně přiblíží, dám mu hned pěstí do zubů.“ Když pak Russel na Clooneyho narazil na červeném koberci, jeho reakce byla následovná: „Zavři tu svoji zk******* držku, ty ulhanej…“ Takže tak.

Kevin Smith a Bruce Willis

Poldové byl první film Kevina Smithe, ke kterému nenapsal scénář. Byl velkým fanouškem Bruce Willise a na spolupráci se moc těšil. Během natáčení byl ale nucen udělat velké škrty v rozpočtu. Což se evidentně Brucovi nelíbilo. Smith pak popsal spolupráci s ním jako „nervy drásající“. Při rozhovoru s Uproxx se nechal slyšet, že Willis byl naprosto neochotný udělat pro film cokoliv. „Ze všech lidí, se kterými jsem pracoval, byl Bruce Willis nejvíc na prachy,“ řekl Smith. „To samozřejmě není trestné. Ale když už dostáváte za práci zaplaceno, tak tu práci alespoň udělejte. A on ji dělat nechtěl.“

Po ukončení spolupráce se Smith vrátil k indie filmům a Bruce na velká plátna kin. A je to tak pro ně asi nejlepší.

Charlie Sheen a Selma Blair

V roce 2013 vyhrožovala Selma Blair Charliemu, že ho bude žalovat. Pro TMZ.com pak řekla, že ji neoprávněně vykopl ze seriálu Angry Management. Charlie se ale nechal slyšet, že si na něj pořád stěžovala a neuvědomovala si, kde je její místo. Tajný zdroj pak TMZ.com vyzvonil, že jejich spolupráce neměla trvat nějak závratně dlouho, ale věci se dost urychlili potom, co si zkusila na herce a režiséra v jedné osobě stěžovat.

Ani v roce 2017 zloba Charlieho nepřešla. V televizní show Watch What Happens Live! byl požádaný, aby jmenoval své nejvíce a nejméně oblíbené herečky. V prvním případě pochválil Lindsey Lohan za její extempore. „A co se týče té druhé skupiny, je to Blair a Jenny McCarthy. Nejraději bych jim srazil hlavy a pak jim je rozbil o obrubník,“ řekl Sheen.

Bill Muray a Lucy Liu

Během natáčení Charlieho andílků byl prý Murray na Lucy fakt brutální. Zastavoval scény, aby mohl urážet její herecké umění apod. Měl se dokonce objevit v pokračování, ale když zjistil, že spolupráci potvrdila i Lucy, odmítl. Téměř o deset let později se ho v The Times of London na konflikt zeptali: „Podívejte se, pokud se mnou chce někdo pracovat, očekávám, že se bude chovat profesionálně… Pokud to tak není, tak ať na spolupráci zapomene.“

V tomtéž rozhovoru pak prohlásil, že režisér Charlieho andílků si zaslouží smrt kopím, a to přestože byli dlouholetí přátelé. Spor mezi nimi ale vyřešilo režisérovo úmrtí. A s Lucy Liu asi příměří taky nenastane do jejich nejdelší smrti.

Tom HardyCharlize Theron

Mad Max: Furry Road byl příznivě hodnocený kritiky i fanoušky, nicméně v zákulisí to pěkně vřelo. V rozhovorech to přiznali oba herci i režisér. Theron pak řekla v rozhovoru pro Esquire: „Bylo to jako rodinný výlet bez cíle. Nikdy jsme se k ničemu nedostali, jen tak jsme jezdili od ničeho k ničemu. A místy to bylo fakt šílený.“

V rozhovoru pro What Happens Live! to potvrdila i jejich herecká kolegyně Zoe Kravitz: „Byli jsme v poušti tak dlouho, že jsme byli všichni unavení, zmatení a chyběl nám domov. Kdybyste šest měsíců neviděli nic jiného než písek, taky byste z toho šíleli. Ale ti dva si prostě od začátku nesedli.“