Štítek Reklama

Rychlovky

 • 14. 8.2015

  Collin Farrell si zahraje v pokračování Harryho Pottera! motiv rychlovky

  Studio Warner Bros připravuje trilogii Fantastická zvířata a kde je najít, která úzce souvisí s příběhy o čaroději Harry Potterovi. A jednu z postav  ztvární i herec Colin Farrell!

  Trilogii, stejně jako Pottera, napsala J. K. Rowling. Kniha je fiktivní učebnicí Mloka Scamandera, z níž Harry nabývá znalosti o mnohých zvířatech s magickými schopnostmi. Děj se odehrává 70 let před událostmi Kamene mudrců, prvního dílu Harryho Pottera.

  Film režíruje David Yates, který točil poslední čtyři díly Harry Pottera, scénář napsala autorka knihy. Farrell ztvární čaroděje Gravese, kterého Mlok (Eddie Redmayne) potká na svých cestách v New Yorku.

 • 14. 8.2015

  Rapper Ektor přišel o matku, známá zpěvačka od něj dala ruce pryč motiv rychlovky

  Rapper Ektor (29), syn zpěvačky Teny Elefteriadu (67), je pěkné kvítko. Mlátí lidi na potkání, byla na něj uvalena exekuce...
   
  „Vím o tom, ale to je věc, která se mě vůbec netýká,“ prozradila smutně Tena webu Blesk.cz.
   
  „Je to sice můj syn, ale my vůbec nejsme ve styku,“ dodala. Zklamání je v tomto případě silnější než mateřská láska. Ektor by se nad sebou měl zamyslet!
 • 10. 8.2015

  Troška natáčí Strašidla: Víme, o čem to bude! motiv rychlovky

  Přípravy na natáčení nového filmu Zdeňka Trošky s názvem Strašidla jsou v plném proudu. Režisér má vybrané lokace i obsazené všechny role této rodinné komedie. Natáčení začne 23. září, na plátně se objeví například Tereza Kostková, Carmen Mayerová, Jiří Dvořák, Vladimír Polívka a Tereza Bebarová.

  "Film je o rodině strašidel, která žije v polorozpadlé vile na kraji města a je trnem v oku sousedům i 'úřednímu šimlovi'. Jednoho dne dojde zástupcům místního úřadu trpělivost a vyšlou úředníka, aby nájemníky vystěhoval. Tak zní ortel vynesený nad rodinou hejkala Huga. Ta se skládá z manželky a čarodějnice Patricie, čarodějky tety Žofie, vodníka Bubly a víly Jitřenky. Občas za Patricií přiletí na návštěvu její první láska upír Ignác z Temešváru," uvedla producentka k příběhu Dana Voláková.

  Vyklizení domu však chtějí strašidla za každou cenu zabránit. Na celou rodinu čekají nástrahy neznámého světa smrtelníků. "Náš film přichází s fiktivním světem, jeho vlastní mytologií a zákonitostmi. Nápad vytvořit příběh z prostředí kouzel a nadpřirozených bytostí je výzvou zkombinovat realitu s nadreálnem, to je svět lidí se světem nadpřirozena," dodala Voláková. Rodinná komedie Strašidla má podle ní ambice vrátit se žánrově do světa fantazie i ke klasickým trikovým technologiím, jakými byly natočeny takové snímky typu Arabely, Dívky na koštěti či Jak utopit doktora Mráčka.

  Kostýmní výtvarnice Lucie Ulíková a umělecká maskérka Nevena Thielová v současné době dokončují kostýmy a masky všech strašidel. Námět filmu Strašidla napsal Jiří Kos, scénář Zdeněk Troška s Markem Kališem. Za kamerou bude Martin Duba, filmovou hudbu složí Miloš Krkoška.

  Film se bude natáčet v interiérech i exteriérech Středočeského kraje, konkrétně v Lítni, Řevnicích, na zámku Líšno, v lázních Toušeň a v Praze. V dalších rolích se objeví Sára Sandeva, Petr Nárožný, Václav Postránecký, Matěj Hádek, Anna Polívková, Karel Dobrý, Martin Pechlát, Petr Čtvrtníček, Aleš Háma a Jitka Sedláčková. Společnost Falcon má Strašidla uvést do kin 18. srpna příštího roku.

  Zatím poslední Troškův snímek Babovřesky 3 měl premiéru letos v lednu. První část této lidové komedie přilákala v roce 2013 do kin 652 458 diváků, kteří v pokladnách nechali 86 milionů korun. Pokračování mělo premiéru o rok později, návštěvnost činila čtvrt milionu lidí.

 • 10. 8.2015

  Video ze soukromí Rytmuse a Dary: Jak se poznali? motiv rychlovky

  Již 20. srpna má v českých kinech premiéru film RYTMUS sídliskový sen, který přináší pohled do soukromí nejznámějšího slovenského rappera, který vyrůstal na sídlišti a dnes je z něj fenomén. Nenechte si ujít ukázku z filmu, která odhaluje seznámení se současnou přítelkyní Darou:

  https://youtu.be/PUB652yALko

  „Beru ji takovou, jaká je a nic bych na ní neměnil. Nic nečekám. Ten, kdo očekává, je většinou nešťastný člověk. Dara je úžasná,“ říká o své současné životní partnerce rapper Rytmus.

  „Potkali jsme se kdysi ve studiu, kde jsem nahrávala jeden projekt a Patrik tam pracoval s kapelou Kontrafakt. Byla jsem těhotná, s obrovským břichem, chlapci z kapely mi gratulovali a tehdy poprvé Patrikův kolega Ego vyslovil s lítostí: Sakra a já jsem si myslel, že bys mohla být s Patrikem… Až po letech, když už jsme byli spolu, jsme si na tuhle větu vzpomněli…“ přiznává Dara Rolins ve filmu RYTMUS Sídliskový sen.

  Vztah Rytmuse a Dary se začal rodit při jednom společném projektu a ve filmu uvidíte náhodný záznam rozhovoru, který měl možná osudový význam pro budoucnost obou zpěváků. „Stáli jsme vedle sebe a jako bychom si oba podvědomě řekli: Sakra, proč my dva jsme spolu vlastně nikdy nic neměli?“ vzpomíná Dara ve filmu a směje se: „Pár hodin na to mi od něj přišla pěkná esemeska a… Slušná esemeska…“

  Změnil ho život s Darou nějakým způsobem? „Myslím, že v zásadě nijak, protože starého psa novým kouskům nenaučíte. Žiju tak jako předtím, akorát dozrávám, jsem ve všem zkušenější. Přirozeně rosteme a ve všem se podporujeme. Snažíme se najít klíč k tomu mít krásný život,“ odhaluje Rytmus část společného soukromí.

  Film, který natáčel osm let režisér Miro Drobný se však dotýká i Rytmusovy minulosti – dětství v piešťanském sídlišti, problémů s autoritami, hledání vlastní identity, překvapivého odhalování rodinných tajemství.

  Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností československé hudební scény. Patrik „Rytmus“ Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí.

  Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů, videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. 

 • 9. 8.2015

  Jak dnes vypadá Malá Miss Sunshine? Je z ní blond kočka! motiv rychlovky

  Herečka Abigail Breslin (18), která se proslavila hlavní rolí v komedii Little Miss Sunshine, vyrostla do krásy. Je z ní moc pěkná blondýnka!

  Abigail Kathleen Breslin je americká herečka. Je jedna z nejmladších hereček nominovaných na Oscara v historii.

  Poprvé se objevila v reklamě ve svých třech letech a v prvním filmu (Znamení) v pěti letech. Dále hrála například v Malá Miss Sunshine, Určitě, možná, Je to i můj život nebo Zombieland.

 • 9. 8.2015

  Gwen Stefani se rozvádí! Po 13 letech manželství motiv rychlovky

  Jeden z nejznámějších rockových párů na světě, vůdčí osobnost skupiny No Doubt Gwen Stefani (45) a zpěvák bandu Bush Gavin Rossdale (49), oznámil, že se rozvádí. Jako důvod po 13 letech manželství oba uvedli "nesmiřitelné rozdíly". Klasika.

  "Přestože jsme oba dospěli k rozhodnutí již nežít v manželství, zůstáváme spolu jako rodiče a jsme odhodlaní vychovávat naše tři syny ve zdravém a šťastném prostředí," uvedli ve společném prohlášení.

  Pár se dal dohromady v polovině 90. let a v září 2002 byla svatba. První dítě měli v roce 2006, nejmladšímu synovi je 17 měsíců. Své soukromí vždy dobře střežili před médii, takže zpráva o rozvodu překvapila.

 • 8. 8.2015

  Jak dnes vypadá malá Lily z Kroku za krokem? A kam se vůbec poděla? motiv rychlovky

  Její první největší role přišla už v jejích šesti letech v americkém sitcomu Krok za krokem, kde si zahrála v letech 1996 až 1998 roli Lilly Lambert. Pak už ale natočila jen pár reklam, něco málo pořadů a tím její herecká kariéra skončila.

  Nyní je Emily už dvacet pět let. A takhle vypadá.

  Z něžné blondýnky je sexy brunetka. Jak se vám líbí?

 • 7. 8.2015

  Jak dnes vypadá Bastien z Nekonečného příběhu? Je z něj zarostlý dredař! motiv rychlovky

  Barret Oliver (41), proslavený jako Bastien z Nekonečného příběhu, je americký herec a fotograf. V dětství byl hercem, průlom v jeho kariéře bylo právě obsazení ve fantasy snímku Nekonečný příběh (1984). Předtím se objevil v komedii Polib mě na rozloučenou (1982) a ve filmu Knight Rider s Davidem Hasselhoffem.

  V 80. letech se ukázal ještě ve snímcích, jako jsou Frankenweenie, Zámotek, Daryl a Zámotek 2: návrat. V roce 1989 se stal členem scientologické církve a přestal hrát.

  Po herecké kariéře se začal věnovat fotografii, od roku 2008 vyučuje fotografii na univerzitě v Los Angeles. Kromě fotografické výuky jsou známé jeho práce fotografa a tiskaře, přičemž při vlastní tvorbě používá historické fotografické procesy z devatenáctého století. Jeho fotografická díla se zúčastnila řady výstav a byly použity ve filmu. A to je Barret dnes:

 • 7. 8.2015

  Video: 5Angels konečně představují dlouho očekáváný nový singl motiv rychlovky

  Už několik měsíců je jasné, že dívčí skupina 5Angels prochází změnou a že chystá něco velkého. Pod rukama vizážistů a kadeřníků v Londýně se z malých holek stala parta smělých mladých žen a nová vizáž tak doplňuje hudební směr, který jako by dospěl a ucelil se. Děvčata představují singl Long Lost Weekend, který vznikal v londýnském studiu. Klip se před třemi týdny natáčel v Berlíně:

  https://www.youtube.com/watch?v=Yy13uuGDRME

  5Angels prožily úžasné dva natáčecí dny v Berlíně, kde vznikal videoklip k novému singlu Long Lost Weekend. Režie se ujal Marcus Sternberg, který má na kontě klipy hvězd jako Anastacia, Nena nebo Paul Van Dyk. Děvčata si užívala možnost přicházet s vlastními nápady, které se pak v klipu několikrát použily. Režisér obsadil dokonce přítele zpěvačky Veroniky, a tak bylo na place opravdu veselo. Legraci ovšem vyvážilo hodně práce.

  “Německý tým byl dost náročný a natáčení velice obtížné. Režisér byl hrozně precizní, tak třeba jen zkoušky záběrů byly nekonečné. Vše trvalo hrozně dlouho a natáčelo se do noci. Ale myslíme, že právě díky téhle tvrdé práci celého týmu je výsledek tak skvělý. Posuďte sami!” smějí se holky.  Autorem singlu Long Lost Weekend je dánský hudební producent a songwriter Cutfather, který má na kontě spolupráci s hvězdami, jako je Christina Aguilera, Atomic Kitten, Demi Lovato nebo Jamelia.

 • 7. 8.2015

  Mandrage vybrali na léčbu syna svého oblíbeného učitele přes 230 000 korun motiv rychlovky

  Čtrnáctiletý Matouš Grill z Písku, který trpí dětskou mozkovou obrnou, dostal šanci naučit se utíkat. Jedno z jeho největších životních přání mu pomohli přiblížit muzikanti z kapely Mandrage, kteří pro něj ve čtvrtek večer v příbramském letním kině odehráli koncert bez nároku na honorář.

  Nejenže přilákali 1500 posluchačů, ale hlavně vybrali přes 230 tisíc korun, které věnovali Matoušovi a jeho rodině. Za získané peníze bude moci mladý chlapec absolvovat další takzvanou Adeli terapii, která je sice velmi nákladná, ale v minulosti dokázala chlapce zvednout z invalidního vozíku a pomohla mu zvládnout první kroky. 

  „Koncert byl super, máme radost, že dorazilo tolik lidí. Matouš Grill, když viděl davy mířící k bráně letního kina, říkal: „Miluju lidi,“ což vystihovalo celý dnešní koncert. Když mu na konci všichni dlouze aplaudovali, byli jsme dojati až k slzám,“ řekl po vystoupení baskytarista z Mandrage Michal Faitl.

  Adeli terapie je léčba, kterou nehradí zdravotní pojišťovny a která přijde na  3000 euro bez ubytování a cestovních nákladů. Matoušovi už v minulosti pomohla nejen zlepšit chůzi a minimalizovat skoliózu páteře, ale také pozitivně působí na jeho poruchu řeči. Lékaři ji doporučují opakovat jednou za tři měsíce, a to sahalo vysoko nad finanční možnosti písecké rodiny Grillů. 

  Proto se jim rozhodli pomoci hudebníci z Mandrage. Matoušův táta totiž jednak učil angličtinu na gymnáziu, kde muzikanti studovali, jednak také na svém minifestivale Houpačka a ve svém píseckém klubu Л 3.14 pořádal první kapelové koncerty. „Díky tomu jsme měli možnost seznámit se jak s jeho ženou Gábinou, tak i s jeho dětmi. A vězte, že tak skvělých lidí, jakými jsou Grillovi, je na světě jen málo,“ doplňuje bubeník Mandrage Matyáš Vorda.

  „Děkujeme Mandrage a doufáme, že i díky jejich pomoci Matouš po sezení na invalidním vozíku prošoupe první boty,“ říká maminka chlapce Gábina Grillová, podle které je velkým přáním syna utíkat. „Už teď se často o to pokouší, ale nedopadá to dobře, zraňuje se, zažíváme neskutečné pády, někdy mám pocit, že si vykloubil nohu a často uvažuji, jestli jet do nemocnice či ne. Všichni věříme, že Adeli terapie mu jeho přání splní,“ dodává.

 • 6. 8.2015

  Náročné léto O5 a Radeček: Koncertují jako o život a připravují novinku motiv rychlovky

  Letošní extrémně horké léto vybízí k ležení u vody a užívání si prázdnin. Ovšem ne kapelu O5 a Radeček, která si místo volna dopřává dvojitou porci práce, když kromě mnoha koncertů pilně připravuje premiéru nového singlu.

  Ve studiu BBC v Londýně natáčí v těchto dnech kapela novou skladbu, se kterou chce navázat na úspěch písně Vloupám se, která se od začátku letošního roku až do teď drží mezi nejhranějšími singly v českých rádiích. Hudebníci z podhůří Jeseníků nahrávají nový singl pod dohledem producenta Jaye Reynoldse.

  „Jay nám míchal už minulý singl Vloupám se a protože tehdy odvedl dokonalou práci, požádali jsme ho o spolupráci znovu. Jsme moc rádi, že má čas a hlavně chuť s námi zase pracovat,“ říká frontman „Radečků“ Tomáš Polák.

  Podle sdělení zpěváka se kapela po úspěchu minulého singlu ocitla pod určitým tvůrčím tlakem, když od ní nyní všichni očekávají další podobně hitovou píseň. Podaří se kapele navázat na úspěch česko-slovenského duetu Vloupám se, který si na internetovém portálu Youtube poslechlo už dva a půl miliónu lidí?

  „Věříme, že ano, už máme natočený demosnímek včetně základní produkce. Nahrávku jsme testovali na kamarádech a známých, kteří jsou na naši hudbu přísní, a reakce jsou příznivé,“ uvedl Tomáš Polák.

  Kromě práce na novém singlu zaměstnává „Radečky“ koncertování po celé republice. Přes léto je mohou fanoušci vidět a slyšet na čtyřiceti koncertech! Baví kapelu život na pódiích i po dvaceti letech existence?

  „No, teď hrajeme opravdu často, takže je to někdy náročné, zvláště když máme všichni ještě normální zaměstnání. Koncerty nás ale pořád hodně baví. Nejhorší je cestování. Z našeho domova v Šumperku je to všude daleko. Například uplynulý víkend jsme najezdili v dodávce přes tisíc kilometrů, to je jako na Makarskou do Chorvatska, akorát jsme se nekoupali v moři, ale v dodávce ve vlastním potu,“ dodal pobaveně zpěvák.

 • 6. 8.2015

  To bude horor: Kolářová natáčí s Geislerovou motiv rychlovky

  V hlavních rolích připravovaného původního českého hororu Polednice se potkají Aňa Geislerová a Daniela Kolářová. Natáčet začne režisér Jiří Sádek v průběhu srpna v okolí Berouna, s premiérou distribuční společnost Falcon počítá v březnu příštího roku.

  Vedle Geislerové a Kolářové vytvoří další role Karolína Lipowská, která hraje dcerku Anetku, dále Jiří Štrébl, Marie Ludvíková nebo Halka Třešňáková. Přestože titul filmu odkazuje k slavné básni Karla Jaromíra Erbena, inspirace pro filmový příběh zasazený do současnosti je velmi volná.

  "Šlo nám o to vytvořit skutečně moderní tvar filmu v rámci hororového žánru, nikoliv dobové ztvárnění známé balady," uvedl producent Matěj Chlupáček.

  Do centra příběhu odehrávajícího se v uprostřed horkého léta v malé vesnici, žijící svým neměnným rytmem, autoři postavili mladou ženu donucenou bojovat s nepřízní osudu i vlastními přízraky. "Chtěli jsme, aby zdánlivě běžný životní příběh, dostal v Polednici temnou, napínavou, hororovou atmosféru, kdy se stírají hranice skutečnosti a fantazie," sdělil scenárista Michal Samir.

  Tvůrčí autorsko-producentská dvojice Chlupáček - Samir k natáčení Polednice přizvala debutujícího režiséra Jiřího Sádka, absolventa Akademie M. Ondříčka v Písku. Za kameru filmu se postaví jeden z předních českých kameramanů Saša Šurkala.

  V příběhu se Eliška s malou dcerkou po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí.

  Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. "Eliška je typickým příkladem mámy pod tlakem, v těžké životní situaci, kterou se nerozhodne řešit jednoduchým způsobem, a tím, že se realitu snaží potlačit, nakonec vytvoří jinou, mnohem horší variantu toho, co se opravdu stalo," podotkla ke své úloze Geislerová.

 • 6. 8.2015

  Z krasavce charismatický muž: Jak vypadá hvězda Plného domu? motiv rychlovky

  John Stamos (51) je americký herec, zpěvák a hudebník, který je nejvíce známý za svou práci v televizi, obzvláště za roli Jesseho Katsopolise v sitcomu Plný dům. Po ukončení tohoto seriálu v roce 1995 se objevil ve velké řadě televizních filmů a seriálů.

  V letech 2006 až 2009 ztvárnil roli doktora Tonyho Gatese v lékařském dramatickém seriálu Pohotovost. V září 2009 začal hrát roli Alberta v broadwayském revivalu muzikálu Bye Bye Birdie.

  V září 2010 se po několik epizod objevil jako doktor Carl Howell ve druhé sérii televizního hudebního seriálu Glee. A takto vypadá fešák dnes. Pořád je to kus!

 • 6. 8.2015

  Video: Mafia 3 je tu! motiv rychlovky

  Tvůrci představili další pokračování úspěšné počítačové hry Mafia. Hru Mafia 3 uvedli na herním veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem.

  Příběh se odehrává na přelomu 60. a 70. let na jihu Spojených států a zřejmě nenavazuje na předchozí dva díly velmi úspěšné hry.

  První díl hry vznikl v roce 2002 a bývá označována za nejúspěšnější českou hru s propracovaným dějem i prostředím. Celkem se jí prodalo více než dva miliony kopií po celém světě. Druhý díl Mafie navázal v roce 2010. Za projektem Mafie stálo české vývojářské studio Illusion Softworks, které koupil počátkem roku 2008 vydavatel Take-Two Interactive. Illusion Softworks pak přejmenoval na 2K Czech.

  Samotná Mafia 3 byla vyvíjena v nedávno založeném studiu Hangar 13 v Kalifornii, které spadá pod firmu 2K. Výrazně se na ní podíleli čeští vývojáři původně z 2K Czech.

  https://www.youtube.com/watch?v=GNPjqYssbhM

 • 6. 8.2015

  Padesát odstínů šedi má pokračování. Česky bude už v únoru motiv rychlovky

  České čtenářky si budou moci příští rok přečíst další knihu od autorky erotické trilogie Padesát odstínů šedi. Britská spisovatelka E. L. James novou knihu s názvem Grey vydala v červnu a setkala se opět s obrovským zájmem.

  V ČR práva na vydání knihy získalo nakladatelství XYZ, jež vydalo i původní trilogii. "Fanoušci tohoto celosvětového fenoménu si ji budou moct přečíst už v únoru 2016," sdělila Veronika Sonnková ze společnosti Albatros Media, do níž patří i zmíněné nakladatelství.

  Románu s názvem Grey se v Británii jen za první čtyři dny prodalo přes milion výtisků a stal se historicky nejrychleji se prodávajícím titulem, uvedla Sonnková. Kniha navazuje na první díl trilogie, změnu přináší v tom, že je vyprávěn nikoli z pohledu hlavní hrdinky, ale z pohledu jejího dominantního milence Christiana Greye.

  Trilogie Padesát odstínů se od roku 2011 v celém světě prodalo více než 125 milionů kusů. V Česku se jen prvního dílu prodalo za první rok distribuce, respektive od září 2012 do prosince 2013, přes 200 000 kusů. To je číslo na tuzemský knižní trh obrovské, srovnatelné s málem titulů, například s knihami o Harry Potterovi. O bestselleru se na českém trhu mluví již v případě, že se knihy prodá 10 000 výtisků. "Prodej celé série přeložené do češtiny přesáhl 500 000 výtisků," řekla Sonnková.

  Knihu Grey se James prý rozhodla napsat na žádost čtenářů, kteří jí psali po tisících a chtěli znát Greyův pohled na celý příběh. "Christian je komplikovanou postavou a čtenáři byli vždy fascinováni jeho touhami, motivacemi a problematickou minulostí," uvedla britská autorka. "A jak také ví každý, kdo měl někdy nějaký vztah, dá se každý příběh vidět ze dvou různých úhlů," dodala.

 • 5. 8.2015

  Mnoho povyku pro nic: Tuhle hru na Letních Shakespearovských slavnostech musíte vidět motiv rychlovky

  Loňskou, velmi úspěšnou komedii Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela si budou moci diváci vychutnat na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí. Shakespearova sváteční komedie o lásce, intrikách a lžích se odehrává v 16. století v sicilské Messině.

  Střízlivě drsný příběh je plný překvapení, milostných zvratů, důvtipných pletich i zákeřných pomluv. Získá Claudio lásku Héró? Odhalí pošetilí strážníci Puškvorec se Štovíčkem intriky Dona Johna? Jak dopadnou šarvátky Benedicka a Beatrice? Zvítězí láska? Nebo...?

  „Mám pro tuhle Shakespearovu komedii – nekomedii zvláštní slabost. Je rozkošně ukecaná a nepředstírá nijakou zvláštní filozofii, kromě té, že se nic nemá brát vážně. A taky nás poučuje, že na této planetě je ze všech božích tvorů člověk tvorem nejlegračnějším,“ říká o inscenaci Jiří Menzel.

  Herecké obsazení je: Miloš Vávra (Don Pedro), Václav Jílek (Benedick), Lenka Zahradnická (Héró), Petra Horváthová (Beatrice), Radúz Mácha / Tomáš Vaněk (Claudio), Petr Čtvrtníček (Puškvorec), Leoš Noha (Šťovíček), Jan Révai (Don John), Jan Jankovský (Borachio), Václav Liška (Konrád), Daniel Rous (Leonato), Pavel Nový (Antonio), Jana Malá (Margareta), Marie Štípková (Ursula), Vladislav Beneš (mnich Francis), Jaroslav Šmíd (Hugo Placka), Martin Kubačák (Jirka Uhlíř) a Ctirad Götz / Václav Rašilov (Kostelník a Posel).

  Mnoho povyku pro nic se bude hrát v Praze od 29. července do 1. srpna, od 3. do 8. srpna, od 10. do 15. srpna a od 17. do 20. srpna. V Ostravě v termínech od 22. do 24. července a v Bratislavě od 18. do 21. července.

 • 4. 8.2015

  Jak dnes vypadá Kudrnatá Sue? motiv rychlovky

  Alisan Porter je narozena 20. června 1981. Je to americká herečka, zpěvačka a tanečnice.

  Proslavila se jako Kudrnatá Sue, ale pak její kariéra už moc valná nebyla. Rodinný život má ale povedený.

  Roku 2012 si vzala Briana Autenrietha (vývozce ovoce a bývalý herec Days of Our Lives). Stejný rok se jim narodil syn Mason Blaise.

  A takhle to Alisan sekne dnes. Kudrliny jsou tytam!

 • 3. 8.2015

  VIDEO: Daniel Radcliffe rapuje jako Eminem, to musíte vidět! motiv rychlovky

  Že je Daniel Radcliffe jen herec jedné role, a sice Harryho Pottera? Ale co vás nemá!

  Ukázalo se, že je nejen skvělý divadelní herec, ale že ve filmu zvládne mnohem víc než létat na koštěti a prát se s draky. A umí dokonce i rapovat!

  V jednom z rozhovorů se přiznal, že miluje Eminema, a od té doby po něm pořád někde někdo chce, aby zarapoval. A fakt mu to jde!

  Dokázal to třeba na jednom karaoke večeru. Tady máte video:

  https://www.youtube.com/watch?v=Vry1Q2SK0Rw

 • 1. 8.2015

  Americká krása trochu jinak: Fotografka zdokumentovala boubelky motiv rychlovky

  Americká fotografka Carey Lynne Fruth vytvořila kolekci snímků s názvem Americká krása inspirovanou stejnojmenným snímkem. "Média vytvořila jednotný typ krásy. Na obálkách časopisů nebo na televizních obrazovkách je krása zpravidla ztvárněna bílou a štíhlou ženou," vysvětluje fotografka.

  "Ne všechny ženy v naší zemi jsou stejný typ jako Mena Suvari (herečka z filmu Americká krása - pozn. red.). I ony mají právo, aby se považovaly za ztělesnění krásy," pokračuje a říká dále:

  "Chci všem ženám, které zavítají do mého ateliéru, dodat sebevědomí. Je důležité uvědomit si krásu vlastního těla. Když se přestanou řešit, budou moc věnovat energii do něčeho dalšího."

 • 1. 8.2015

  Jak dnes vypadají členky Spice Girls? motiv rychlovky

  Jak dnes vypadá Mel B, Mel C, Ginger Spice nebo Posh Spice? Skoro se nezměnily za dobu, co už spolu nevystupují.

  Spice Girls byla britská dívčí skupina založená v roce 1994. Tvořily ji Victoria Beckham, Melanie Brown, Emma Bunton, Melanie Chisholm a Geri Halliwell.

  Patří mezi jednu z nejúspěšnějších skupin 90. let 20. století. Podle BBC se dokonce jedná o nejlépe prodávanou dívčí skupinu všech dob. A takto vypadají dnes:

 • 31. 7.2015

  Video: Gaučová povalečka na sobě zamakala a je hvězdou internetu motiv rychlovky

  Studentku Elle Darby přestalo bavit být oplácaná, zvedla se z gauče, začala se lépe stravovat, posilovat a výsledky se dostavily. Stala se z ní modelka!

  Svou proměnu navíc natáčela na Youtube.com, kde se stala senzací. Její proměna inspirovala mnoho lidí k tomu udělat taky něco se svým životem a přestat jen ležet na sofa a cpát se brambůrky.

  Chcete se taky nechat inspirovat? Tady máte jedno z jejích videí:

  https://www.youtube.com/watch?v=b1n5UwFO23Y

 • 31. 7.2015

  Helena Vondráčková o Šíleně smutné princezně: Usínala jsem jsem v maskérně motiv rychlovky

  Jak vzpomíná Helena Vondráčková na natáčení pohádky Šíleně smutná princezna, kde hrála hlavní roli Heleny? „Patří mezi mé nejoblíbenější pohádky. Bořivoj Zeman to udělal nádherně, hudba Jana Hamra mladšího, kterému v té době bylo osmnáct, byla nadčasová. Je fascinující, že oslovuje stále nové a nové generace a zřejmě se stane už nesmrtelnou,“ řekla zpěvačka pro Ahaonline.cz.

  „Vzpomínám si, jak jsem trpěla, když se točilo v ateliérech na Barrandově. Museli jsme vstávat strašně brzy a já ke všemu do noci hrála divadlo. To vstávání mě drtilo. V maskérně jsem seděla úplně mrtvá, když mě líčili, usínala jsem,“ dodala Helena.

  Nicméně pohádka dodnes slaví úspěch u diváků. A to byla natočena už v roce 1968!
   
 • 31. 7.2015

  J. K. Rowling slaví narozeniny. Děkujeme ti za Harryho Pottera! motiv rychlovky

  Britská spisovatelka Joanne Rowling se proslavila pohádkou a pohádku připomíná i její život. Z nezaměstnané matky samoživitelky se díky úspěchu knížek o kouzelnickém učni Harrym Potterovi během pár let proměnila v jednu z nejznámějších a nejbohatších spisovatelek současnosti. Dnes slaví 50. narozeniny. Gratulujeme!

  Rowling tvrdí, že psaní je jediná věc, kterou kdy opravdu chtěla dělat. Své nadšení, stejně jako smysl pro humor a dramatičnost dokázala promítnout do svého díla, jemuž ani kritici neupírají bohatou fantazii a schopnost příběh vygradovat. I díky tomu byl Harry Potter pro řadu dětí vůbec první knížkou, kterou v životě přečetly. Sedmidílný seriál o mladých čarodějích si podmanil ale i mnoho dospělých.

  Sepsání první knížky o Harry Potterovi jí zabralo pět let. Mezi tím vyrazila jako lektorka angličtiny do Portugalska, kde se seznámila s novinářem Jorgem Arantesem, za něhož se provdala. Manželství však mělo jepičí život; zhruba po roce se i s nedlouho předtím narozenou dcerkou Jessicou vrátila do Anglie.

  Jako matka samoživitelka, odkázaná na sociální dávky, vedla poměrně nuzný život. Svůj tehdejší sociální status později popsala slovy - "chudá, jak jen to je v moderní Británii možné, aniž by člověk byl bezdomovcem". Zapsala se alespoň do učitelského kurzu a ve volném čase pokračovala ve vymýšlení příběhů ze školy čar a kouzel v Bradavicích.

  Knížka a Harry Potterovi se často rodila v kavárnách. To dalo vzniknout legendě, podle níž se autorka chodila do těchto podniků ohřát, protože neměla peníze na vytápění svého bytu. Tuto romantickou verzi však v jednom z rozhovorů popřela. Do kaváren prý vyrážela hlavně proto, aby cestou v kočárku uspala svou dcerku.

  Knihu o kouzelnickém učni Rowlingová dokončila v roce 1995. Strojopis rozeslala do tuctu nakladatelství, z nichž však ani jedno neprojevilo o dílo zájem. Teprve o rok později se nakladatelství Bloomsbury Publishing rozhodlo knihu vydat v nákladu pouhých tisíc kusů. Příběh Harry Potter a kámen mudrců získal několik britských cen z oblasti dětské literatury, díky nimž se knížka dostala do širšího povědomí. Z neznámé autorky, která do svého uměleckého pseudonymu J. K. Rowling zakomponovala jméno své babičky Kathleen, se začala rodit literární hvězda první velikosti.

  Zbavená existenčních starostí se mohla naplno vrhnout do práce na pokračování osudů Harryho Pottera. V letech 1998 až 2000 vydala tři svazky, které se u čtenářů setkaly se vzrůstajícím zájmem, hraničícím s davovým šílenstvím. Na pátou knihu, nazvanou Harry Potter a Fénixův řád, si čtenáři ale museli počkat tři roky, což živilo spekulace o údajné autorské krizi Rowling. Poslední dva díly série vyšly v letech 2005 a 2007, následované ještě knížkou Bajky barda Beedleho, která z potterovského tématu rovněž čerpá.

  Z nebývalé popularity Harryho Pottera u dětí i dospělých těžil i filmový průmysl. Během deseti let vzniklo osm celovečerních snímků, jež se z hlediska tržeb zařadily po bok kasovních trháků jako Pán prstenů či Piráti z Karibiku.

  https://www.youtube.com/watch?v=EK3dDtFiX8Q

 • 31. 7.2015

  Michael Kocáb představil nový klip, tady ho máte motiv rychlovky

  Michael Kocáb představil nový klip k písni Aftershocks ze stejnojmenného alba, které loni vydal spolu s dalšími věhlasnými hudebníky – fenomenálním bubeníkem Virgilem Donatim, basovou legendou Billy Sheehanem a dlouhodobým spolupracovníkem, vynikajícím kytaristou Glenem Proudfootem. Jedná se již o třetí videoklip k projektu.

  „Materiál považujeme za dobrý a proto cítíme potřebu zpracovávat ho i vizuálně,“ dodává Kocáb. I pro tento klip se podařilo získat sekvence natočené Virgilem Donatim. Podobně jako u předchozího Praying si Kocáb s Proudfootem pozvali hosty: Ivu Pazderkovou, Jiřího Hrubeše, Varhana Orchestroviče Bauera, Janu Kratochvílovou, Pepíka Novotného a další.

  Skladatel a hudebník Michael Kocáb strávil první čtvrtletí letošního roku komponováním hudby pro třídílný televizní film Jan Hus. Podle románu Evy Kantůrkové ho natočil Jiří Svoboda s kameramanem Vladimírem Smutným. Film vyšel nyní na 3DVD i s bonusovým CD s Kocábovou hudbou, suitou pro symfonický orchestr a smíšený sbor: Jan Hus – Memento Mei.

  Průběžně se ale umělec věnuje i přípravě materiálu pro album Aftershocks 2, které by chtěl vydat napřesrok. Před dokončením má i další sólové album, které nahrál v sestavě bývalého Pražského Výběru II. Jedná se o kombinaci rockové hudby s prvky techno.

  Chystá také pokračování výběrového 3CD Zlatá kolekce, které vyšlo k jeho loňským šedesátým narozeninám. Tentokrát bude sestaveno z jeho nikdy nevydaných klasických, filmových a scénických hudebních děl. Zároveň nedávno dokončil námět k celovečernímu filmu Pražákům, těm je hej II. Ostatně Pražský Výběr chystá novinkové album na příští rok.

  https://www.youtube.com/watch?v=VK4xr3d9tTc

 • 30. 7.2015

  Jak vypadá Marilyn Manson bez make upu? Jako Snape z Harryho Pottera! motiv rychlovky

  Ze zpěváka Marilyna Mansona jde strach. Díky černým vlasům, temnému líčení a stylu vystupování vypadá, jako by právě vstoupil na zem z pekla.

  Jak ale tahle kreatura vypadá bez make upu? Zcela normálně!

  Trochu nám ale připomíná Snapa z Harryho Pottera. A vám?

 • 29. 7.2015

  Kerestešová zkolabovala během natáčení a leží v nemocnici motiv rychlovky

  Herečka Andrea Kerestešová je hospitalizována v nemocnici. V úterý v odpoledních hodinách ji během natáčení rodinné komedie Jak se zbavit nevěsty, kde hraje jednu z hlavních ženských rolí, píchla vosa a na štípnutí dostala prudkou alergickou reakci. Momentálně leží v příbramské nemocnici na kapačkách.

  „Během dnešního natáčení na Orlíku píchla Andreu vosa do palce u nohy. Během hodiny nastoupila reakce. Začalo jí otékat oko, přestala mluvit a zkolabovala. Musela být proto odvezena do nemocnice v Příbrami, kde byla hospitalizována,“ prozradil jeden z producentů filmu Marcel Bystroň.

  Natáčecí plán musí nyní produkce náročně upravovat a scény s Andreou nahradit jinými, kde herečka nefiguruje. Zatím se neví, kdy Andrea opět začne natáčet. „Čekáme na vyjádření lékařů. Je v nemocnici na pozorování a dostává infuze,“ dodal producent s tím, že samotná alergická reakce byla i pro Andreu velkým překvapením. Nikdy předtím alergii na vosí štípnutí neměla.

 • 29. 7.2015

  Videonávod: Jak si vyrobit domácí luxusní čokoládovo-karamelovou tyčinku motiv rychlovky

  Milujete čokoládové a karamelové tyčinky, ale nechte za ně utrácet peníze? Máme pro vás skvěloý tip!

  Na Youtube.com je jedna matka-bloggerka, co má se svými recepty větší úspěch než světoznámý kuchař Jamie Oliver. A jedním z jejích kulinářských kousků je právě i úžasná čokotyčinka.

  Video najdete zde. Dobrou chuť!

  https://www.youtube.com/watch?v=R210DpCGG0U

 • 29. 7.2015

  Zlá macecha z Třech oříšků pro Popelku skrývala před štábem velké tajemství motiv rychlovky

  Německá herečka Carola Braunbock (†54), která je u nás známá jako macecha z pohádky Tři oříšky pro Popelku, skrývala během natáčení dodnes oblíbené pohádky tajemství. Jaké?

  Braunbock byla sice Němka, ale pocházela z vesničky u Plzně. Takže uměla česky!

  Když se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku, připravila pro štáb skvělé překvapení... "Já ani nikdo ze štábu jsme to netušili. Až jednou, bylo to ke konci natáčení, se nějak rozpovídala česky v maskérně a maskérky za mnou přiběhly, oči navrch hlavy, že prý Carola umí česky. Později nám to vysvětlila, ale proč to tajila, nikdy neřekla. Naštěstí jsem před ní nikdy neřekl nic, co by mohlo způsobit nějaké faux pas," smál se režisér filmu Václav Vorlíček (83) v rozhovoru pro magazín Sedmička.

  https://www.youtube.com/watch?v=Dd0K_PA3iH0

 • 28. 7.2015

  Marfuša vzpomíná na Mrazíka: Tekly mi slzy... motiv rychlovky

  Herečka Inna Čurikovová, která hrála legendární Marfušu v ruském filmu Mrazík, po letech promluvila o natáčení a kolezích. "Nastěnku jsem už dlouho neviděla, ale dříve jsme se setkávaly," zavzpomínala v rozhovoru v televizi Markíza na svou filmovou nevlastní sestru, ztvárněnou herečkou Natalijí Sedychovou.

  Taky zavzpomínala na natáčení scény, kde pije mléko a jí cibuli u stromu. "Když jsem dřepěla u stromku, měla jsem jíst jablka. Ale podstrčili mi cibuli, a tak jsem ji musela chroupat a ještě se tvářit, že je to šťavnaté jablko! Slzy mi tekly...," pokračovala herečka.
   
  "Ale bylo to fajn. Tolik jsem toužila hrát Marfušku a hrozně moc jsem si přála, aby se mnou byl režisér spokojen," dodala. A to se jistě povedlo!
   
 • 27. 7.2015

  Ridley Scott natočí film o mexickém narkobaronovi Joaquínovi "Prckovi" Guzmánovi motiv rychlovky

  Britský režisér Ridley Scott plánuje natočit film o mexickém narkobaronovi Joaquínovi "Prckovi" Guzmánovi. Informace o záměru autora velkofilmů jako Vetřelec či Gladiátor se objevila v listu The Hollywood Reporter, necelé dva týdny po Guzmánově spektakulárním útěku z ostře střeženého vězení.

  Nový snímek by chtěl Scott vytvořit ve spolupráci s filmovými studii Fox, a to na základě knižní předlohy amerického spisovatele Dona Winslowa. K napsání románu Kartel, který se od svého vydání letos v červnu už stihl stát bestsellerem, Winslowa inspirovala právě postava mexického drogového bosse Guzmána. Scénář ke Scottově filmu by měl napsat Shane Salerno, který se podílel například na scénáři k filmu Armageddon.

  Osmapadesátiletý Guzmán uprchl na počátku července z ostře střežené mexické věznice Altiplano důmyslně vybudovaným, 1,5 kilometru dlouhým tunelem. O jeho vydání zhruba tři týdny před útěkem požádaly i USA kvůli podezření z praní špinavých peněz a pašování a distribuce drog.

  Mexická policie a armáda po Guzmánovi zatím bezvýsledně pátrá. V pátek si obvinění vyslechli tři zaměstnanci věznice, kteří mu údajně s útěkem pomáhali. Guzmánovi se útěk z vězení zdařil už v roce 2001 a mexické úřady ho znovu zatkly až o 13 let později. Na dopadení narkobarona Mexiko vypsalo odměnu 94 milionů korun.

  Šéf nechvalně proslulého drogového kartelu ze Sinaloy Guzmán patří mezi nejmocnější drogové překupníky na světě. Jeho kartel kontroluje velkou část obchodů s kokainem, marihuanou a metamfetaminem ve Spojených státech. V roce 2009 vyčíslil magazín Forbes Guzmánův majetek na více než miliardu dolarů a zařadil ho tehdy na seznam nejbohatších lidí na světě.

 • 27. 7.2015

  Bolek Polívka o natáčení: Vyvádím, když musím být dlouho ve vodě motiv rychlovky

  Herec by měl režiséra inspirovat, řekl návštěvníkům Letní filmové školy v Uherském Hradišti Bolek Polívka. "Lidi si myslí, že režisér to má vše vymyšlené a po hercích se chce, aby jen naplnili jeho představy. Ale herec by měl režiséra inspirovat, něco se nedá vymyslet od stolu, herec nabídne třeba i něco, co režisér ani nečeká. Ti velcí režiséři čekají, až se jim to začne před očima dít," uvedl při své Lekci filmu Polívka, který je jedním z pěti umělců oceněných na letošním 41. ročníku filmové školy.

  "Jsou režiséři, kteří máji rádi improvizaci, někdo vyžaduje přesné znění, někdo je otevřený větší spolupráci. Většinou jsem měl to štěstí, že jsem pracoval s lidmi, se kterými se znám," řekl pětašedesátiletý Polívka, který se, jak dodal, snaží být na place disciplinovaný i užitečný.

  "Musí to být, když jsou na člověku závislé desítky lidí, kteří přišli do práce," uvedl herec, který nepolemizuje s režiséry veřejně. "Vyvádím ale, když mám být třeba dlouho ve vodě nebo skákat ze tří metrů do odřezků," uvedl.

  Polívka se vždy v určité roli snaží myslet na někoho, kdo je mu předlohou. U filmu Musíme si pomáhat to byl jeho tatínek, při snímku U mě dobrý to byl jeho bratr. Poslední snímek Domácí péče byl specifický v tom, že se natáčel v domě rodičů režiséra Slávka Horáka.

  "Slávek to napsal podle své maminky a tatínka. Natáčeli jsme v jejich domě, vinohradě, autě. Když jsem tam měl pana Horáka před sebou, tak jsem si na něj trochu hrál," řekl Polívka.

  Herec v Uherském Hradišti přiznal, že je mnohdy překvapen tím, co si o něm lidé myslí. "Všichni chlastají a jen o mně to píšou. To je jeden stereotyp. Ti, co mě znají, tak vědí, jak žiju, že žiju často velmi skromně. Vždyť bych to nemohl ani stihnout, kdybych žil tak, jak si lidi myslí," poznamenal.

  Dalším stereotypem podle něj je, když komik zahraje vážnou roli, tak je oceňován, ale když vážný herec udělá kozelec, tak se všichni ptají, jestli to má zapotřebí. "My máme o komedii pocit, že je to jen okrajové a zbytečné a přestáváme poslouchat ty metafory, co komici říkají," uvedl.

  Polívka přijel na filmovou školu s delegací k filmu Domácí péče. Herečka Alena Mihulová, která ve filmu ztvárňuje jeho ženu, byla nedávno oceněna na festivalu v Karlových Varech.

 • 27. 7.2015

  Otec Michaela Jacksona měl infarkt! motiv rychlovky

  Otec zesnulého popového zpěváka Michaela Jacksona byl hospitalizován s infarktem v brazilském Sao Paulu. Sedmaosmdesátiletý Joe Jackson do Brazílie oslavit své narozeniny. Místní média ale uvedla, že nedělního večírku se nakonec nemohl zúčastnit, protože tou dobou byl již v nemocnici.

  Nemocnice Alberta Einsteina v Sao Paulu Jacksonův zdravotní stav neupřesnila. V prohlášení pouze sdělila, že pacient má nepravidelný srdeční rytmus. Britský deník The Daily Mail napsal, že Jackson v důsledku infarktu přišel o zrak. Zatím se prý neví, zda dočasně, nebo trvale.

  Joe Jackson byl více než tři desetiletí manažerem skupiny The Jackson 5, v níž působilo pět jeho synů. Nejúspěšnější z pětice Michael se brzy vydal také na sólovou dráhu a stal se jednou z nejvýraznějších osobností populární hudby všech dob. Zemřel v roce 2009 ve věku 50 let v důsledku předávkování silným anestetikem propofol, které používal jako uspávací prostředek. Jeho lékař byl kvůli tomu odsouzen ke čtyřem letům vězení za neúmyslné zabití.

 • 27. 7.2015

  Princezna se zlatou hvězdou na čele: Kyselková se k roli dostala náhodou motiv rychlovky

  Marie Kyselková neměla hrát hlavní roli v Princezně se zlatou hvězdou na čele! Přišla na konkurz jako taneční komparsistka, na poslední chvíli si ji ale režisér Martin Frič vybral jako představitelku hlavní role. Původní představitelka princezny Lady, herečka Miriam Hynková totiž těsně před natáčením vážně onemocněla.

  "Mařenka, my jsme jí říkali Nanynka. Mařenka byla výborná, ona byla vlastně taky začátečnice naprostá, protože nikdy neměla herectví jako svoje hlavní zaměstnání,“ svěřil se Josef Zíma webu Prásk.tv, který v pohádce hrál krále Radovana.

  Role Lady Kyselkovou proslavila, ale další práce moc nepřicházely. Kyselková se pak akorát objevila ve filmu Krakonoš a lyžníci.

  https://www.youtube.com/watch?v=LWAsPykPAtc

 • 27. 7.2015

  Overtone Festival bude pěkně nabitý: Vystoupí i The Asteroids Galaxy Tour motiv rychlovky

  První edice Overtone Festivalu hlásí další přírůstek do line-upu – před německými Milky Chance se představí indie popová úderka z Dánska - The Asteroids Galaxy Tour. Lístky na Overtone jsou k dostání na GoOut.cz za 690 Kč. První vlna vstupenek za výhodnější cenu je již vyprodána.

  Jádro kapely The Asteroids Galaxy Tour tvoří zpěvačka Mette Lindberg a skladatel a hudebník Lars Iversen. Jejich mix psychedelie, acid jazzu a barevných refrénů jsme mohli poprvé slyšet v roce 2008. Od té doby stihla dvojice z Kodaně vydat tři studiová alba a předskakovat třeba Amy Winehouse nebo Katy Perry. 

  Jejich skladba Around The Bend použil Steve Jobs v celosvětové reklamě na iPod Touch a další skladby zazněly třeba v seriálech Gossip Girl, Chuck nebo Mad Men. The Asteroids Galaxy Tour se představí na Overtonu v pražských Riegrových sadech už 15. srpna.

  Vedle Milky Chance a The Asteroids Galaxy Tour festival představí další dva interprety aktuální hudební scény. Jedno zahraniční a jedno české jméno bude odhaleno již v příštích několika dnech.

 • 26. 7.2015

  Ze zákulisí S čerty nejsou žerty: Kdo dostal do postele Adélku? motiv rychlovky

  Během natáčení pohádky S čerty nejsou žerty to v zákulisí pěkně jiskřilo! „Ondra Vetchý a Mirek Dlouhý – velcí kamarádi už od konzervatoře, byli ve věku, kdy si dělali zářezy. Holky po nich šílely, mohli mít každou, na kterou si ukázali. V té době soutěžili, kdo bude mít lepší skóre, kdo jich víc sbalí. A když se na scéně objevila Monika Pelcová, tedy Adélka, které bylo šestnáct let, bylo o zábavu postaráno… Krásná kořist! Ondra i Mirek zbystřili, kdo bude první," vyprávěla webu Ahaonline.cz herečka Dana Bartůňková, která v pohádce hrála princeznu Angelínu. Pelcové tenkrát bylo šestnáct let, Bartůňkové dvacet osm.

  „Tak snadné to kluci ale neměli. Monika byla samozřejmě ještě panna, cudná a nezkažená dívenka z Olomouce. Taková panenka. Navíc neherečka, takže byla celou dobu pod dohledem tatínka, který tam pobýval celou dobu na natáčení s ní. Holka se celou dobu držela, ale jeden večer tam zůstala sama a… Prostě to tatínek neuhlídal," smála se Dana. Vyhrál Dlouhý.

  „Pro Mirka to byla jen letní filmová láska. Holek měl spousty. Jenže Monika se do něho bláznivě zamilovala. Byla to její první a tudíž největší láska, taková, na kterou se nezapomíná. Když Mirek zemřel, strašně ji to sebralo, brečela, jako když jí zemře maminka. Byla i na pohřbu, ještě mi uplakaná z auta volala, že neví, kde jsou Olšany, jestli bych ji nenavigovala,“ pokračovala Bartůňková.

 • 24. 7.2015

  Angelina Jolie natočí další film, tentokrát s kambodžskou tematikou motiv rychlovky

  Americká herečka a režisérka Angelina Jolie natočí film, který bude pojednávat o krvavém režimu Rudých Khmerů ze 70. let, jenž má v Kambodži na svědomí na dva miliony lidských životů. Snímek bude natočen podle knihy Nejdřív zabili mého otce: Dcera Kambodže vzpomíná, kterou napsala kambodžská spisovatelka Loung Ung. Autorka v knize popisuje své kruté zkušenosti s režimem Rudých Khmerů, který zažila jako dítě.

  Jolie loni jako režisérka uvedla drama z druhé světové války Nezlomný, které vypráví skutečný příběh olympijského běžce Louise Zamperiniho zajatého japonskými vojáky během druhé světové války. Byl to druhý režisérský počin Jolie po snímku V zemi krve a medu z roku 2011, který kritiky přijaly velmi pozitivně. Nyní dokončuje film By the Sea (U moře), kde si zahraje společně se svým manželem Bradem Pittem.

 • 24. 7.2015

  Jamie Dornan z padesáti odstínů šedi je pořád v České republice, ve vedrech tu natáčí film motiv rychlovky

  V lesích ve Vojenském újezdu v Brdech začalo natáčení koprodukčního snímku Anthropoid britského režiséra Seana Ellise, který připomíná atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. V rekordních červencových vedrech se natáčely zimní záběry, kdy parašutisté po seskoku na území protektorátu odjíždějí zmapovat situaci v Praze a připravují svou další činnost.

  Režisér Ellis obsadil hlavní role parašutistů Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka herci Jamie Dornanem a Cilianem Murphym. Gabčíkovu partnerku Lenku Fafkovou si zahraje Aňa Geislerová. Partnerkou Jamieho Dornana bude Charlotte Le Bon známá z filmu Láska na kari.

  Téma atentátu, stejně jako události, které operaci Anthropoid předcházely, a tragické následky, které čin přinesl, se staly námětem mnoha domácích filmových nebo televizních snímků. Nyní se příběhu ujal zahraniční tvůrce. Kromě Brd se má natáčet i v Praze a okolí. Režisér se štábem vybrali místa tak, aby bylo možno dosáhnout maximální autenticity.

  "Poprvé jsem se začal zajímat o příběh operace Anthropoid v roce 2002, kdy jsem viděl televizní dokument o této události. Nikdy předtím jsem o operaci neslyšel a byl jsem doslova uchvácen činy a skutečnostmi, které jsem viděl," režisér Ellis. "Chci, aby to byl film plný emocí, ne epické válečné drama. Jde mi o osudy Kubiše a Gabčíka, chci poznat, co cítili," dodal.

  "Není mnoho námětů ryze českých, které by překročily naše hranice. Tento příběh obrovské statečnosti, vlastenectví a ochoty za svou zemi položit životy je natolik silný, že bezesporu do světových kin patří," uvedl k filmu ministr obrany a herec Martin Stropnický.

 • 24. 7.2015

  Jurský svět bude mít pokračování! V roce 2018 motiv rychlovky

  Letošní nejvýdělečnější film Jurský svět se dočká pokračování za tři roky. Oznámila to ve čtvrtek produkční společnost Universal Pictures, podle níž se na dalším díle dinosauří série opět budou podílet herci i režisér aktuálního kasovního trháku.

  Na plátně se při premiéře v červnu 2018 znovu objeví představitelé hlavních rolí Chris Pratt a Bryce Dallasová Howard, kteří minulý měsíc dopomohli Jurskému světu, aby se s tržbami 511,8 milionu dolarů (téměř 12,5 miliardy korun) stal historicky nejvíce vydělávajícím filmem za první víkend od premiéry. Před ním zůstávají, co se celkových tržeb týče, pouze divácké hity Jamese Camerona Titanic a Avatar.

  Název filmu, jehož režii bude mít opět na starosti Colin Trevorrow, zatím společnost neoznámila. Jasné je naopak to, že jeho výkonným producentem bude znovu Steven Spielberg, který režíroval první dva díly úspěšné sci-fi série Jurský park v 90. letech.

  https://www.youtube.com/watch?v=sZCVQtYYrt4

 • 24. 7.2015

  Will Smith změnil image! Je z něj plešatý vousáč. Foto v článku motiv rychlovky

  Oblíbený herec Will Smith (46) změnil svůj vzhled. Oholil si hlavu a nechal si narůst vousy. Fanoušky šokoval, když svou novou podobu odhalil na Facebooku. Na fotce s ním tam je i jeho manželka Jada. Ta má úsměv na tváři, a tak se jí nová image její manžela asi zamlouvá.

  Smith je americký herec, producent a rapper. Jako rapper používal pseudonym The Fresh Prince v duu DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince, na sólové dráze používal jméno Will Smith.

  Celkem prodal okolo 20 milionů kusů alb a nahrál dva "number-one" hity. Je několikanásobným držitelem ceny Grammy. A v současnosti je jedním z nejvýdělečnějších hollywoodských herců.

 • 22. 7.2015

  Foto: Brzobohatý do klipu obsadil svou holku i Gotta motiv rychlovky

  V těchto dnech se dokončuje v pořadí již třetí videoklip k další písni z úspěšného alba Ondřeje Brzobohatého Identity. Sám Ondřej je nejen jedním z aktérů klipu, ale zároveň i autorem scénáře, režisérem a producentem. Světlo světa by měl videoklip spatřit už 27. července.

  Zpěvák na klipu spolupracoval s profesionály ve svém oboru, a to nejen před kamerou, ale i za ní. Pro svůj režisérský debut oslovil kameramana oceněného Českým lvem za film Hlídač č. 47 Karla Fairaisla a o střih se postaral jeden z nejlepších českých střihačů Filip Malásek.

  Před kamerou potom Ondřej režíroval, kromě sebe samotného, takové hvězdy, jako jsou Ben Cristovao, Václav Noid Bárta nebo Karel Gott, kteří v klipu ztvárňují právě Ondřejovy různé Identity. Třešinkou na dortu je obsazení jeho přítelkyně a naší jediné Miss World Taťány Kuchařové, která se v klipu předvede hned v několika překvapivých rolích.

 • 22. 7.2015

  Jak dnes vypadá unudlená holka z Blair Witch? motiv rychlovky

  Herečka Heather Donahue (39) snad nestárne! Ve filmu Blair Witch jí to moc neslušelo, teď vypadá o moc líp! Souhlas?

  Záhada Blair Witch je o tom, že studenti se v roce 1994 vydají natočit dokument o čarodějnici z Blair, a tak jedou do Burkittsvilleu, dříve nazývaném Blair, a místních se vyptávají na legendu o ní. Další den začnou studenti pátrat v lesích okolo Burkittsvilleu po důkazech směřujících k Blair Witch. Tam ale zabloudí a postupně se ztrácí. Snímek končí záběrem kamery do tmy a děsivým tichem...

  Film se natáčel pouhých osm dní, ale štáb i herci se dost nadřeli a natáčení bylo hodně psychicky náročné. Režisér všechny budil v noci, dával jim přísuny jídla a nutil je k improvizaci, aby dílo bylo co nejvíc autentické.

  (Facebook.com)

 • 22. 7.2015

  Jaro Smejkal o novém projektu: Poprvé jsem spojil svůj hlas s rapem motiv rychlovky

  Jaroslav Smejkal je čtyřiadvacetiletý zpěvák z Turnova, který se před dvěma lety proslavil v SuperStar. I když skončil v polovině soutěže, protože ho diváci svými SMSkami neposlali dál, na hudební scéně se udržel a zpívá dodnes.

  Co ho teď čeká za projekty? "Poprvé jsem spojil svůj hlas s rapem a vznikl nový singl. Konkrétně s rapperem Hi-Defem, produkoval to Marcus Tran. Teď nás čeká velká distribuce, protože je o to velký zájem, zajímá se o to i holandská produkce, co dělá DJs na Ibize," svěřil se Koule.cz Smejkal.

  "Dále mě čekají koncerty, vystoupení s gospelovým souborem a myslím, že všechny ty projekty budou stát za to," dodal nadšený Jaro. Na jeho novinku se můžete podívat zde:

  https://www.youtube.com/watch?v=Y1OP30sWuvM

 • 22. 7.2015

  Princ George slaví narozeniny. Nepřijde ale Alžběta, Charles a možná ani William! motiv rychlovky

  Britský princ George slaví ve středu druhé narozeniny. Královská rodina prý nicméně chystá jen decentní soukromou party na svém venkovském sídle Anmer Hall ve východoanglickém hrabství Norfolk.

  Oslavu podle britského listu The Telegraph sama naplánovala matka batolete, vévodkyně Kate. Dorazí prarodiče Michael a Carole Middletonovi, teta Pippa Middleton, kmotři a kamarádi. Druzí prarodiče, princ Charles a jeho žena Camilla, se oslavy nezúčastní, neboť jsou na oficiální návštěvě západní Anglie.

  Není prý ani jisté, zda kvůli svým pracovním závazkům stihne oslavu Georgeův otec, princ William, který začal minulý týden pracovat jako druhý pilot u letecké záchranné služby.

  Loni byly narozeniny prince George daleko opulentnější, zúčastnila se jich jako čestný host i královna Alžběta II. William a Kate loni požádali veřejnost, aby jejich synovi neposílala žádné narozeninové dárky.

 • 22. 7.2015

  Trailer: Cesta do Říma je filmová novinka, která bude stát za to motiv rychlovky

  „Nepřišla jsem za Tebou, abychom si povídali o Bruegelovi starším ani mladším. Mám něco osobního. Můžeme si tykat? Bylo by to lepší, když vezmu v úvahu, že jde o osobní záležitost… V kolik tady končíš?“ ptá se v poklidném prostředí muzea zrzavá femme fatale osamělého nesmělého hlídače Vaška. „Práce dobrého hlídače nikdy nekončí, ale muzeum zavíráme v sedm“, odpovídá hlídač Vašek, který netuší, že touto odpovědí začíná jeho osudová duchovní cesta.

  Film s Berenikou Kohoutovou, Ninou Divíškovou, Miroslavem Donutilem, Igorem Chmelou, Tomášem Hanákem a Václavem Hrzinou bude mít pražskou premiéru 5. srpna letošního roku a v průběhu srpna jej diváci uvidí v různých letních kinech, např. v Nákladovém nádraží Žižkov. Komedii Cesta do Říma natočil Tomasz Mielnik, ve spolupráci s Vítem Poláčkem, podle vlastního scénáře. Celovečerním debutem natočeným na 35 mm film, absolvoval Mielnik Katedru režie na FAMU.

  „Chtěl jsem natočit rozvětvený, výrazně stylizovaný příběh plný odkazů na klasická filmová díla a najít s nadsázkou odpověď na otázku, co je vlastně smyslem života, “ říká Tomasz Mielnik. „Divákům by měl film s humorem, nadhledem a nečekanou intenzitou znovu otevřít ony základní filozofické otázky, které jsme slyšeli už tolikrát, a přesto jsme na ně nikdy nenašli odpověď…“ dodává režisér.

  Děj tak trochu detektivní a tak trochu duchovní komedie nás zavádí do tichého prostředí výstavních síní. Nesmělý a vzorný hlídač z pražského muzea Vašek (Václav Hrzina), trávicí obědy s babičkou udílející zásadní životní rady (Nina Divíšková), se dozví, že umírá. Ukradne obraz, aby jej prodal v Římě a získal peníze pro tibetského léčitele. Ujíždí s falešným knírem a odcizeným obrazem vlakem a netuší, že ve skutečnosti byl krásnou zrzavou femme fatale (Berenika Kohoutová) vyslán na osudovou duchovní cestu. Zrzka má s Vaškem vlastní plány a z něj se pod vlivem lásky stává zloděj. V  patách má detektivy (Miroslav Donutil) i lupiče, ale jeho pozornost zaměstnávají spolucestující, kteří jej neúprosně zatahují do svých příběhů. Vašek se ztrácí v barevné spleti cizích osudů, názorů i vlastních snů. Přesto jeho vlak nakonec někoho doveze do pekla, jiné k osvícení a bizarnímu poznání.

  https://www.youtube.com/watch?v=oeWGZu8uRnU&list=PL4H-9cxThGgQPYFbdxL5WRrY_kMpPF0XW&index=4

   

 • 21. 7.2015

  Princezna ze mlejna o natáčení pohádky: Z běhání naboso po lese měla rozpíchaná chodidla motiv rychlovky

  Princezna ze mlejna je jednou z nejoblíbenějších českých pohádek. Její natáčení ale nebyla procházka růžovým sadem. Hlavní herci Radek Valenta a Andrea Černá, představitelé Jindry a Elišky, dost trpěli, protože při pobíhání po lese byli naboso a jehličí je píchalo do chodidel.

  Podle informací webu Ahaonline.cz si na ně nalepovali náplasti, ale moc nepomohlo. A snadné to neměla ani čertík Yvetta Blanarovičová.

   „Následkem přílišného úbytku tekutin jsem špatně dýchala. Nastupovaly krize, kdy jsem o sobě nevěděla,“ svěřila se herečka s tím, že v podstatě v kostýmu a vedru kolabovala. No hlavně že vše dobře dopadlo, nikomu se nic vážného nestalo a pohádka se natočila. Dodnes se na ni diváci rádi podívají.

  https://www.youtube.com/watch?v=_BaES34M8xE

   

 • 21. 7.2015

  Letošní Prague Pride bude nabitý, vystoupí Wurst, Langerová i Smejkal motiv rychlovky

  Centrem Prahy i letos projde průvod hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů Prague Pride, a to v sobotu 15. srpna. Trasa povede stejně jako loni z Václavského náměstí na Letnou. Karnevalovým pochodem vyvrcholí pátý ročník týdenního festivalu, který 10. srpna na koncertu zahájí spolu s dalšími hudebníky vousatá rakouská zpěvačka Conchita Wurst.

  Festival s průvodem se konal poprvé v srpnu 2011. Tehdy vyvolal bouřlivé protesty konzervativců. Podle nich byla přehlídka obscénní a nevkusně vnucovala ideologii homosexualismu. Tento pojem použil tehdejší prezident Václav Klaus, podle něj bylo nutné proti tomuto jevu bojovat. V dalších letech protestní akce postupně slábly. Odpůrci se chystají protestovat i letos. Některými místy, na která svou akci nahlásili, vede trasa průvodu Prague Pride.

  Účastníci pochodu hrdosti by měli vyrazit ve 14:00 z Václavského náměstí do ulice Na Příkopě, přes náměstí Republiky po Revoluční, Řásnovce, Klášterské a po Dvořákově nábřeží přes Čechův most a nábřeží Edvarda Beneše ke schodům na Letnou, po nich pak do Letenských sadů. Tam bude hudební festival. Pořadatelé očekávají 10 000 návštěvníků.

  Odpůrci magistrátu svůj protest ohlásili mimo jiné na Dvořákově nábřeží či na nábřeží Edvarda Beneše, kudy má jít festivalový průvod. Dalšími místy jsou Alšovo nábřeží, Štefánikův most, Letenský tunel a ulice Nad Štolou. Akci oznámil Pavel Matějný. Ten svolával už dřív protiromské pochody extremistů v různých městech. V sobotu 15. srpna se v centru Prahy uskuteční i tradiční pochod pro rodinu, který pořádají Mladí křesťanští demokraté.

  Karnevalovým průvodem hrdosti vyvrcholí festival, který začne v pondělí 10. srpna. V 18:00 ho odstartuje koncert na Střeleckém ostrově. Podle pořadatelů hlavní hvězdou bude rakouská zpěvačka Conchita Wurst, která loni zvítězila v pěvecké soutěži Eurovize. Vystoupí i Aneta Langerová. Oběma zpěvačkám bude dělat "předskokana" Jaro Smejkal.

  Týdenní festivalový program nabídne promítání, konference, diskuse, výstavy, komentované procházky městem, taneční odpoledne či tvůrčí dílny. V pátek 14. srpna v Praze vystoupí evropský mužský pěvecký sbor The London Gay Men´s Chorus. V české metropoli zazpívá 130 sboristů. Přizvou český gay sbor Doodles.

  Na Střeleckém ostrově bude od pondělí do pátku festivalová vesnička. Její program nabízí kulturu, sport i akce pro rodiče s dětmi.

 • 21. 7.2015

  10 skupin, které přijdou na Dyzajn market: PSH, Jelen i Eddie Stoilow motiv rychlovky

  Dyzajn market Festival rozehraje Střelecký ostrov 1. a 2. srpna. Tato největší open air prodejní výstava autorské tvorby v ČR dostane letní tvář a propojí více než 160 designérů s deseti skvělými kapelami.  A na koho se návštěvníci mohou těšit?

  Jelen. Na stále populárnější syrovou autentickou hudbu akustických nástrojů s minimální postprodukcí sázejí muzikanti z Přibyslavi a Prahy říkající si Jelen. Anděl za Objev roku a zlatá deska za třítisícový prodej alba Světlo ve tmě je důkazem toho, že se jim to vyplácí.

  Olats otesoc. Olats otesoc je multižánrová skupina, která o sobě otevřeně říká, že jejich texty nemají žádný hlubší smysl, že melodicky občas vykrádají sami sebe, že drží pohromadě jen díky vidině rychlé slávy a velkých peněz, které se v hudebním průmyslu točí, zatím bohužel mimo cesty, jimiž jdou.

  Sunflower Caravan. Už za svůj první singl získali Sunflower Caravan v několika anketách nominaci na Objev či překvapení roku. Toto pražské trio si udělalo jméno nejen v Česku, ale i ve Švédsku, kam je pozvali glamrockoví The Ark a podívali se i do dalších evropských států, kdy na některých koncertech vystupovali z Glenem Hansardem a Markétou Irglovou a třeba irskému publiku se představili jako předkapela The Frames.

  Čokovoko. Toto kontroverzní holčičí duo svérázných Brňaček je třeba slyšet naživo. Mají velkou řadu příznivců i odpůrců a samy se na svých internetový stránkách uvádějí takto: "Jsme od roku 2006 nejsyrovější a nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně. Hrály jsme už na učilišti, v Roxy, v notářství, na Flédě, na dědových narozkách, v Dobrém ránu s ČT a na party pro delikventy – jen u Vás ne.

  PSH. V České republice existuje jen málo lidí, kteří neznají pojem PSH. Tato česká legendární skupina se svým přínosem pro hip hopovou kulturu již zapsala do kronik a hlavně do paměti každého posluchače rapu.

  No Surprise. Kapela, která má za sebou již pěknou řádku vystoupení a díky novým sestavám a drobným obměnám mají velký tah a hrají na mnoha letošních festivalech.

  Circus Problem. Už třetím rokem obohacuje skupina Circus Problem pražskou scénu world music svým dravým stylem postaveným na mixu balkánské cikánské a klezmer hudby, diskotékového beatu, electro swingu i líbivého popu. Své první zkušenosti a také fanoušky Circus Problem sbíral na ulici a z hospodské bandy udělat kapelu, která bude hodna vystoupení pódiu, nebylo vůbec jednoduché.

  Pilot. Žánrově se kapela pohybuje někde na pomezí popu a rocku. Jak o sobě napsali: “V kapele jsme čtyři a používáme spoustu nástrojů, od bicích až po piano”. Přesto, že jsou na scéně relativně krátce, již stihli vyhrát, co se dalo. V rámci letošního Ladronka festu soutěž studentských kapel, v rámci Majáles se probojovali až na velkou stage a kapela Chinaski si je vybrala jako předskokana na svůj koncert. Pilot byli též předkapelou koncertu Lucie na letošním Karlovarském filmovém festivalu.

  Vložte kočku. Tato čtyřčlenná pražská formace mate svou hudbou všechny „škatulkáře“. Mísí totiž ve své tvorbě celou řadu žánrů. Nejsnadněji je můžeme zařadit pod alternativní rock, ale na své si přijdou i fanoušci elektronických či rockových rytmů, folku nebo rapovaných textů plných přesmyček, novotvarů a her s významem. Je tedy zřejmé, že díky své originální tvorbě napříč žánry, se Vložte kočku líbí takřka každému.

  Eddie Stoilow. Kapela jiné reality, která spolu hraje ve stejném složení již 12 let. Kapela má neuvěřitelný tah a jejich spontánnost je tak obrovská, že živě strhne snad všechny a nikdo si pak nepřeje, aby přestali hrát.

  “Jsem velmi ráda, že se nám podařilo právě tyto kapely na Dyzajn market Festival dostat. Společně s naším týmem jsme vybrali nejprogresivnější kapely různých žánrů české hudební scény tak, aby návštěvníci mohli zažít opravdu pestrý a pohodový víkend u vody a k tomu ještě bez vstupného. Na tohle všechno nám pomohla úspěšná crowdfundinogová sbírka a 292 lidí, kteří přispěli na to, aby akce vypadala takhle,” říká zakladatelka Dyzajn marketu Terezie Tunková.

  Dyzajn market Festival se uskuteční na Střeleckém ostrově, 1. a 2. srpna 2015 od 10:00. Akce je zdarma, bezbariérová a dog-friendly.

 • 21. 7.2015

  Videoklip: Martin Chodúr vydává letní hit motiv rychlovky

  Martin Chodúr, který před šesti lety vyhrál historicky první soutěž Česko Slovensko hledá Superstar, se od té doby prezentuje jako zpěvák působící v žánrově zcela protichůdných repertoárových oblastech. Našel se nejen ve světě popu a rocku, ale i swingu, šansonu a filmových písní. Svůj hudební záběr ale neváhá rozšířit ani o další žánry. Ve spolupráci s DJem Eddiem Senderem proto nazpíval letní song Better We Dance, který pochválil i Karel Gott.

  Slovenský DJ Eddie Sender se pracovně setkává s osobnostmi světového i československého popu. V minulosti spolupracoval například s Bryanem Adamsem, Arminem van Buurenem, TWiiNS, Zdenkou Prednou nebo Olgou Lounovou. Po odmlce, během které se věnoval produkci, se opět rozhodl pro aktivní hudební kariéru. Vytvořil singl Better We Dance a k hostování si překvapivě vybral Martina Chodúra.

  „Základ písně Better We Dance jsem měl hotový už delší dobu, ale pořád jsem se nedokázal rozhodnout, kdo by ho měl nazpívat. Jakmile jsem uslyšel zpívat Martina, věděl jsem, že jeho hlas je pro tuto píseň naprosto ideální. Okamžitě jsem mu zavolal a on mou nabídku naštěstí přijal,“ poodkrývá vznik společné novinky DJ Eddie Sender.

  Martinova a Eddieho píseň zaujala i Karla Gotta, který ji v červnu zařadil do jednoho z posledních dílů svého rozhlasového pořadu Zpátky si dám tenhle film. „V Martinově repertoáru se objevila píseň, která má všechny atributy k tomu, aby se stala hitem letošního léta,“ prohlásil tehdy o songu devětatřicetinásobný slavík a legenda československé hudební scény se zahraničním renomé.

  https://www.youtube.com/watch?v=rfVVD6mRlM8&feature=youtu.be

 • 21. 7.2015

  Hrady CZ míří na Kunětickou horu! Tady máte přehled, kdo tam vystoupí motiv rychlovky

  Hudební festival Hrady CZ se po Rožmberku nad Vltavou přesouvá 24. a 25. července do nového areálu na koňských pastvinách v podhradí Kunětické hory s malebným výhledem na hrad. Festival letos u příležitosti 11. ročníku svým návštěvníkům nabízí rozšířený páteční program s šesti koncerty a po loňských ohlasech také opět komfortní stanování ve VIP Hradních kempech, organizátoři lákají také na rozšířený program pro děti.

  Páteční program v novém areálu, jež návštěvníkům nabídne větší komfort, zahájí v 18 hodin koncert kapely Wohnout. První festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na Mandrage, Tomáše Kluse, Monkey Business, Pipes and Pints a PSH a tradiční karneval v maskách. V sobotu 18. července dvě velká pódia rozezní například kapely Chinaski, Wanastowi Vjecy, No Name, Čechomor, Inekafe, Mig 21 či Portless a zcela poprvé i zpěvačka Anna K. Festival se dále v průběhu léta představí vždy v pátek a sobotu až do 29. srpna na hradech Švihov, Veveří, Bouzov, Hradec nad Moravicí a Bezděz.

  Areál festivalu se z důvodu rozšíření programu otevře v pátek již v 16 hodin a na loukách pod hradem Kunětická hora vyrostou dvě festivalová pódia. V sobotu mohou návštěvníci přijít již v půl jedenácté. Organizátoři doporučují přijíždět na festival s předstihem, aby se zamezilo případným zácpám na parkovištích a u vstupů do areálů. Sobotní program začne v půl dvanácté a nabídne dále například koncerty Xindla X, Sto zvířat, Visacího zámku nebo kapely Rybičky 48. Vystoupí zde také „hradní nováčci“ – kapela Jamestown v čele s frontmanem Itcho Pčelárem.

  Na festival Hrady CZ se těší i samotní interpreti. „Na Hrady CZ se letos těšíme doslova jako malé děti,“ shodují se členové kapely Monkey Business. „Spojení muziky a památek je zcela logické, na hradech se přece vždy hrálo. A činíme tak i my! Zahrajeme hity z nové desky Sex And Sport? Never! a samozřejmě i starší pecky,“ slibují Monkey Business.

  Na základě loňských pozitivních ohlasů návštěvníků budou i letos na všech zastávkách festivalu k dispozici také bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené VIP Hradní kempy. Ty návštěvníkům nabídnou recepci i úschovnu s nonstop provozem, zázemí pro dobití mobilních telefonů, sprchy s teplou vodou, umývárny a sociální zařízení. I nadále bude možné stanovat zdarma ve stanovém městečku. Nově se u vchodu do kempů objeví prodejna potravin, samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů a velkokapacitní parkoviště. Kyvadlová doprava od nejbližší železniční stanice na festival a zpět bude zajištěna po oba dva dny. K areálu festivalu bude jezdit v pátek i sobotu kyvadlová doprava od železniční stanice Pardubice do obce Ráby a zpět, v neděli pak z festivalu. Hrad Kunětická hora včetně jeho prohlídkových tras si budou moci návštěvníci prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky, která zahrnuje vstupné na hrad.

  Festival Hrady CZ je i letos partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky, tentokrát organizátoři poprvé nabízí dokonce jednu vstupenku zdarma na dalších 36 historických objektů. Každý z osmi festivalových hradů má partnerskou „neobjevenou“ památku i ve svém regionu, konkrétně u Rožmberku nad Vltavou je to zámek Slatiňany. Na Neobjevené památky je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí po předložení festivalové vstupenky pro běžné prohlídkové trasy na všech 36 objektech neobjevených památek kdykoliv v období od 12. června do 30. září letošního roku.

  Festival Hrady CZ se letos koná na Točníku ve Středočeském kraji (10. – 11. 7.), v Rožmberku nad Vltavou v Jižních Čechách (17. – 18. 7.), na Kunětické hoře u Pardubic (24. – 25. 7.), na Švihově u Klatov (31. 7. – 1. 8.), na Veveří u Brna (7. – 8. 8.), na Bouzově na Olomoucku (14. – 15. 8.), v Hradci nad Moravicí u Ostravy (21. – 22. 8.) a na Bezdězu (28. – 29. 8.) Permanentky na festival Hrady CZ lze již jen do dne před akcí na zakoupit za sníženou cenu 680 korun v předprodejní síti Ticketstream. V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech za aktuální cenu 880 korun. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet. Na místě budou permanentky k dostání za 780 resp. 1000 korun. V prodeji jsou i jednodenní lístky a pořadatelé poskytují slevy dětem do 6 a 12 let v doprovodu rodičů. Se vstupenkou na festival mají návštěvníci zdarma i vstup na jednotlivé hrady.

 • 20. 7.2015

  Klára Vytisková představuje nový song, zde je motiv rychlovky

  O víkendu proběhl festival Colours Of Ostrava. Na respektované přehlídce, kterou letos navštívil rekordní počet 40 tisíc diváků, vystoupila také zpěvačka Klára Vytisková. Jako hosta si ji pozval kolega Michal Hrůza, s nímž Klára zpívá vcelku pravidelně.

  Klára představila píseň Home, což je autorská písnička a třebaže Klára obvykle skládá u piana, tentokrát udělala výjimku. „Je to první píseň, kterou jsem složila na kytaru,“ říká.

  Zároveň ale přiznává, že ve studiu kytaru nahrál producent Lukáš Chromek, pod jehož vedením vznikla veskrze příjemná indie popová skladba. Tady ji máte:

  https://youtu.be/P9ZyJnzxro8

   

 • 20. 7.2015

  The Cinematic Orchestra míří do Prahy! Kdy a kam na ně můžete jít? motiv rychlovky

  Britská skupina The Cinematic Orchestra chystá na podzim nové album a při té příležitosti vyrazí na evropské turné, jenž se zastaví ve třinácti evropských zemích. Hvězdy kultovního labelu Ninja Tune přijedou i do České republiky, zahrají 15. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Koncert je součástí série dvaceti koncertů u příležitosti 20. narozenin Lucerna Music Baru.

  Po intenzivním období stráveném v nahrávacím studiu a následném obrovském úspěchu koncertu v londýnském Roundhouse, který byl vyprodaný během šesti hodin, se The Cinematic Orchestra vrátí zpět na evropská pódia. V rámci turné k nové desce odehrají 22 koncertů ve 13 zemích a představí svou novou velkolepou show obsahující zbrusu nové skladby i léty prověřené hity. Hlavní postavu kapely skladatele a producenta Jasona Swinscoea na turné doprovodí saxofonista Tom Chant, zpěváci Heidi Vogel a Larry Brown, excelentní bubeník Luke Flowers a další hudebníci z Evropy a Spojených států.

  Jason Swinscoe v několika rozhovorech zmínil, že na začátku roku dokončil nahrávání s vokalisty Patrickem Watsonem, Angelou McCluskey, Melanie De Biasco a Mosesem Sumneym. Nového materiálu se sešlo tolik, že The Cinematic Orchestra chystají hned dvě studiová alba. První nahrávka vyjde ještě letos, druhé se dočkáme na jaře příštího roku. Nové skladby přinesou mix elektroniky, klasické hudby a jazzu v kombinaci s velkolepými „filmovými“ atmosférami, tedy styl, který je pro kapelu typický.

  The Cinematic Orchestra založil v roce 1999 Joe Swinscoe a už jejich debutové album Motion (1999) zaznamenalo nadšené ohlasy. V roce 2001 dostala skupina nabídku na vytvoření hudby pro kultovní němý film Man with a Movie Camera, s kterým objela svět a vydala stejnojmenné CD a DVD. Většina kompozic původně složených pro projekt Man with a Movie Camera byla adaptována pro druhé studiovou desku Every Day (2002), na které hostují vokalisté Fontella Bass a Roots Manuva. Zatím poslední studiové album Ma Fleur vyšlo v roce 2007. O rok později The Cinematic Orchestra vydali živák z Royal Albert Hall. V roce 2011 skupina uskutečnila sérii vystoupení v londýnském Barbican Centre, kde doprovázela klasické němé filmy. Nejlepší momenty série vyšly v roce 2012 na album The Cinematic Orchestra Presents: In Motion #1.

  https://www.youtube.com/watch?v=oUFJJNQGwhk

 • 20. 7.2015

  Princ Velen o natáčení Večernice: Všichni ze mě byli na place v šoku motiv rychlovky

  „Všechno jsem musel oddřít sám. Pana Lohniského jsem opravdu tahal celé dny na zádech. A vzpomínám si i na bitvu se šunkou, která se točila několik dní, až byla zelená a byla i cítit,“ prozradil webu Ahaonline.cz představitel prince Velena Juraj Ďurdiak.

  „Na souboje jsme s Radkem měli šermířského instruktora, jen každý jsme cvičili zvlášť, podle svých časových možností. Sice to byl ten samý souboj, ale tváří v tvář jsme stáli poprvé až na natáčení. Jenže při nácviku všem tak nějak ušlo, že jsem levák. Takže z toho byli na place trochu v šoku,“ dodal herec.

  Taky máte tuhle pohádku rádi? My moc!

  https://www.youtube.com/watch?v=rwfxOIFhTHQ

   

 • 20. 7.2015

  Královna Alžběta II. hajlovala! Přijde o trůn? motiv rychlovky

  Britský bulvární list The Sun na svých webových stránkách zveřejnil krátký videozáznam z roku 1933, na němž nynější britská královna Alžběta II., tehdy sedmileté děvče, zdvihá ruku k nacistickému pozdravu. Mluvčí královny vyslovil nad zveřejněním videa zklamání, pravost snímku ale nepopřel. Jak se list k záběrům po 80 letech dostal, není jasné.

  Dvacetivteřinový černobílý snímek ukazuje Alžbětu na trávníku královské rezidence Balmoral, kde dovádí s mladší sestrou Margaret v přítomnosti královny matky a strýce, budoucího krále Eduarda VIII. Všichni čtyři postupně předvádějí nacistický pozdrav, děj se odehrává v uvolněné atmosféře nezávazných dětských her. Iniciátorem scénky je podle listu The Sun očividně Eduard, který se svými sympatiemi k režimu Adolfa Hitlera netajil.

  "V době natáčení nikdo nevěděl, jak krutou cestou se dějiny vydají. Film ukazuje hrající si rodinu, která v jednu chvíli opakuje gesto, jež v té době často vídala ve zpravodajském filmu," uvedla jedna agentura.

  Podle The Sun jsou záběry "fascinujícím svědectvím" o životních názorech Eduarda, který se po necelých 11 měsících vládnutí v roce 1936 vzdal trůnu kvůli poměru s rozvedenou Američankou Wallis Simpson. Eduard VIII. podle historiků měl pro nacistické myšlenky porozumění, s Hitlerem se setkal a názory nezměnil ani po vypuknutí války v roce 1939.

  Buckinghamský palác vyjádřil nad zveřejněním videa zklamání. "Je politováníhodné, že film, který byl natočen před 80 lety a očividně patří do osobního archivu Jejího Veličenstva, byl tímto způsobem zneužit," uvedl mluvčí královského dvora.

  The Sun na svých webových stránkách nevysvětlil, jak se k záznamu dostal. Předal mu ho prý zdroj, "který je přesvědčen, že (záběry) mají velký historický význam a vyvolají zájem veřejnosti". List cituje mínění britského historika Jamese Hollanda, podle něhož "by se ve 30. a 40. letech v Británii sotva našlo dítě, které si žertem nezkusilo nacistický pozdrav".

 • 20. 7.2015

  V domě Demi Moore se našel utopený muž! Má v tom herečka prsty? motiv rychlovky

  V bazénu patřícímu k domu známé americké herečky Demi Moore v Los Angeles se nešťastnou náhodou utopil jedenadvacetiletý muž. Uvedl to úřad koronera. Jméno mrtvého zatím nebylo zveřejněno.

  Podle policejního mluvčího nebyla herečka v době této tragické události doma. Její asistent měl prý v domě setkání s několika lidmi, včetně utopeného mladíka.

  Dvaapadesátiletá Moore je známá například z filmů Duch, Pár správných chlapů či Neslušný návrh. V minulosti byla provdána za herce Bruce Willise a Ashtona Kutchera.

 • 20. 7.2015

  Legendární režisér Quentin Tarantino je v Praze! Kde ho můžete potkat? motiv rychlovky

  Americký režisér Quentin Tarantino a italský skladatel a dirigent Ennio Morricone se setkali v Praze, kde začali natáčet hudbu pro Tarantinův nový western s názvem The Hateful Eight. Tarantino před časem přemluvil Morriconeho, aby mu hudbu k westernu složil, skladatel si pro soundtrack poté vybral Český národní symfonický orchestr (ČNSO), se kterým absolvoval letošní turné po Evropě.

  "Nahrávání nejnovější filmové hudby Ennia Morriconeho začalo v sobotu hostivařském studiu ČNSO a potrvá do pondělí," upřesnil mediální zástupce orchestru Janis Sidovský.

  Tarantino použil několik Morriconeho skladeb už ve svých dřívějších filmech Hanebný pancharti a Nespoutaný Django. K jeho připravovanému westernu osmašedesátiletý Morricone dokončil hudbu 51 let poté, co poprvé zazněly jeho tóny elektrické kytary, výstřely i práskání bičem v hudbě k filmu Pro hrst dolarů režiséra Sergia Leoneho s Clintem Eastwoodem v hlavní roli.

  Tarantinův western má mít premiéru letos a hrají v něm Kurt Russell, Samuel L. Jackson a Tim Roth.

  Morricone se už mezitím chystá na celosvětové turné 60 Years of Music World Tour, v jehož rámci má 15. ledna 2016 vystoupit i v pražské O2 areně. Spolu s ČNSO představí nový koncertní program, ve kterém nebudou chybět jeho nejznámější skladby. Morricone tak navazuje na poslední turné, které loni během 22 zastávek navštívilo přes 150 000 lidí včetně těch ve vyprodané O2 areně v Praze.

 • 19. 7.2015

  Kuklová vzpomíná na natáčení Jasněnky: Růžičková ji bila doopravdy motiv rychlovky

  Herečka Michaela Kuklová promluvila o natáčení pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci, kde hrála hlavní roli. V pohádce ji týrá čarodějnice, kterou představila Helena Růžičková. A o té bylo známo, že se do rolí vždy hodně vžila...

  "Vybavuje se mi oheň, výbuchy, zranění, rozseklá hlava, rozříznutá a probodnutá noha a taky to, jak mě zfackovala Helena Růžičková střevíčky a rozsekla mi pusu. Měla jsem od ní dokonce modřiny," zavzpomínala na děsivé natáčení pohádky pro web Ahaonline.cz Míša.

  Na druhou stranu výsledek byl perfektní. Scény, kdy je Kuklová Růžičkovou bita, vypadají dost autenticky. Teď už víme proč.

  https://www.youtube.com/watch?v=NAPfmcVQJac

   

 • 18. 7.2015

  Jak dnes vypadá Samara z Kruhu? Božsky! motiv rychlovky

  Celým jménem Daveigh Elizabeth Schwallier Chase se narodila 24. července roku 1990. Od malička zpívala a tancovala.

  Ve svých sedmi letech se objevila v jedné televizní reklamě a zanedlouho už měla zkušenosti i s filmem. Nejvíce se ale proslavila rolí Samary Morgan v hororu Kruh a Kruh 2 , díky níž získala ocenění Best Villian. Následovala další řada více či méně úspěšných filmů.

  Daveigh je jedináček a její nejlepší kamarádkou je jiná dětská hvězda Dakota Fanning. A takhle Daveigh vypadá 13 let od doby, co hrála Samaru:

   

  (Oficiální zdroj)

  https://www.youtube.com/watch?v=R2tqSeOxh2g

   

 • 17. 7.2015

  Manželce Johnnyho Deppa hrozí vězení a pokuta! Kvůli psům motiv rychlovky

  Manželka hollywoodského herce Johnnyho Deppa Amber Heard byla v Austrálii obviněna z pašování zvířat a padělání dokumentu. Dva teriéři přiletěli s herečkou v dubnu do Austrálie na palubě soukromého letadla, neprošli ale povinnou karanténou a neměli příslušné povolení.

  Heard, jejíž manžel v Austrálii tehdy natáčel další díl Pirátů z Karibiku, hrozí až deset let vězení a pokuta 1,9 milionu korun. Případu se dostalo mezinárodní pozornosti poté, co australský ministr zemědělství Barnaby Joyce pod pohrůžkou utracení nařídil, aby byli psi jménem Pistol a Boo do 72 hodin vráceni do USA.

  "Když necháme filmové hvězdy - i kdyby byly dvakrát vyhlášeny nejatraktivnějším mužem planety - dovážet zvířata bez povolení, proč rovnou zákon nezrušíme pro všechny," řekl tehdy Joyce. "Je čas, aby Pistol a Boo zvedli kotvy a vrátili se do Spojených států, jinak je budeme muset utratit," dodal.

  V Austrálii platí přísná pravidla ohledně vstupu zvířat na její území. Je to kvůli obavám ze zavlečení chorob, například vztekliny. Psi a kočky musejí dostat povolení a následně povinně projít nejméně desetidenní karanténou, než si je jejich majitelé vyzvednou.

  Soudní stání bylo stanoveno na 7. září. Podle právníka ale Heard žádný dlouhý trest nejspíš nehrozí, protože psy nechala dopravit domů ve stanovené lhůtě a zvířata byla zdravá. Soud k tomu prý nejspíš přihlédne.

 • 17. 7.2015

  Padouch z Mlčení jehňátek je zlosyn i v reálném životě, tvrdí hercova rodina motiv rychlovky

  Rodina herce Teda Levineho (57), který se proslavil rolí Buffallo Billa v legendárním oscarovém snímku Mlčení jehňátek, na něm nenechává nit suchou. Ted prý svého bratra Micka a další sestry přivedl k finančnímu krachu.

  Podle rodiny je to sadistický a krutý tyran, který je donutil prodat v aukci rodinný podnik v Holly Ridge za zlomek jeho hodnoty. Levine se k tomu ale nevyjádřil, tak bůhví, jestli je to pravda.

  Levina kromě z Mlčení jehňátek můžete znát i z filmů Nelítostný souboj, Rychle a zběsile, Americký gangster, Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem nebo Prokletý ostrov. Objevil se také v hlavních rolích seriálů jako Můj přítel Monk nebo The Bridge.

  https://www.youtube.com/watch?v=g1SfnDJsAmI

   

 • 17. 7.2015

  FOTO: Anna K. ukázala tvář po drsném pádu. Je nepěkně pomlácená motiv rychlovky

  "Moji milí kamarádi, tak tohle je fotoreport z posledního týdne. Nebyl to sice úplně nejlíp zvolený make-up, ale jsou horší věci na světě a hlavně je vše na nejlepší cestě. Hojení paráda, hlavička jen potřebuje ještě chvilku na rekonvalescenci," napsala na sociální síti zpěvačka Anna K. poté, co před pár dny spadla a musela jet do nemocnice, protože si poranila hlavu.

  "Můj už tak křehký mozek dostal pořádnou ránu a z toho důvodu mi paní doktorky nedoporučily tuhle sobotu vystupovat na festivalu České hrady, na který jsem se opravdu moc, moc těšila. Moc se tedy všem omlouvám, budu poslušný pacient a věřím, že příští víkend na další zastávce na Českých hradech se už spolu všichni uvidíme a hlavně uslyšíme. Jo, a kdyby někdo měl náhodou doma náhradní obočí, vemte mi ho s sebou," vtipkovala Anna K. Foto jejího zranění jsou fakt děsivé...

  (Facebook.com)

  https://www.youtube.com/watch?v=4WFazpTC8sg

   

 • 17. 7.2015

  Zpěvačka z Verony se vdala! Po 11letém vztahu motiv rychlovky

  Zpěvačka Markéta Jakšlová (30) z dua Verona se vdala. Ano řekla známému designérovi Janu Plecháčovi, se kterým je už neuvěřitelných jedenáct let!

  Svatba se konala v Dolní Malé Úpě. Zúčastnilo se jí 120 hostů.

  "Vím, že je to jen papír a že to nic nezajistí, ale vnímám to jako hezké zpečetění vztahu," řekla o svatbě Jakšlová webu Super.cz.
   
 • 17. 7.2015

  Norbert z Hlasu pouští do světa nový klip, tady ho máte motiv rychlovky

  Známý zpěvák a finalista Hlasu Česko Slovenska Norbert Peticzky (30) svým novým klipem Shine ohlašuje po tříleté přestávce nové album! To plánuje vydat na podzim a slibuje fanouškům velké překvapení.

  Co přesně to bude, zatím tají, ale už teď je láká na bombastickou muziku. A ani po dokončení alba Norbert nezahálí.

  „Hned po uvedení začínam pripravovat nový klip, který jedu točit do Izraelee,“ dodává zpěvák. Jeho nový klip máte tady:

  https://www.youtube.com/watch?v=17IavgWfAgg

 • 16. 7.2015

  HIM míří do Prahy. Kdo tam půjde s námi? motiv rychlovky

  Začátkem srpna se do Čech a na Slovensko vrací legendární finská kapela HIM. Tuzemskému publiku dobře známý kvintet v čele s charismatickým frontmanem Villem Valem se tentokrát představí v klubovém prostředí. Pražské Roxy a bratislavský Majestic se mohou těšit na průřez diskografií včetně skladeb ze zatím posledního alba „Tears On Tape“.

  Kapela HIM, jejíž název byl původně zkratkou slov His Infernal Majesty, vznikla v Helsinkách v roce 1991. Po počátečních změnách v sestavě a hledání vlastní hudební tváře debutovali Finové v roce 1997 albem „Greatest Love Songs Vol. 666“. Kombinací tvrdých kytar a melancholicky laděných melodií, jimž vévodil frontmanův nezaměnitelný baryton, si získali první oddané příznivce. Na své prvotině zaujali mimo jiné osobitými cover verzemi klasických hitů Wicked Game (Chris Isaak) a Don´t Fear The Reaper (Blue Öyster Cult).

  Zlomový byl ale rok 1999, kdy Valo a spol. vydali zásadní album Razorblade Romance. Obrovský úspěch alba a především pilotního singlu "Join me (in death)" kapele otevřel dveře na velká pódia a zajistil tisíce fanoušků po celé Evropě. Pochybnosti, že by snad šlo o kapelu jednoho hitu, HIM vyvrátili o dva roky později na úspěšné desce „Deep Shadows and Brilliant Highlights“. Následně si tehdy velmi vytížená kapela vybrala delší koncertní pauzu.

  O pozornost se HIM znovu přihlásili návratem k metalovým kořenům na desce „Love Metal“ (2003). Další album „Dark Light“ (2005) kapelu přiblížilo také k americkým a britským fanouškům. Z USA i Británie si HIM – jako první finská kapela vůbec – přivezla zlatou desku za prodané hudební nosiče.

  Po rockových albech „Venus Doom“ (2007) a „Screamworks: Love in Theory and Practice“ (2011) vyšel zatím poslední titul „Tears On Tape“ (2013), který má být podle samotné kapely návratem do období „Love Metal“.

  Čeští a slovenští fanoušci se mohou těšit na výběr z celé bohaté diskografie finské kapely. Rozhodně by tak neměly chybět hity Join Me, Pretending, In Joy And Sorrow, The Funeral of Hearts, Right Here in My Arms nebo Gone with the Sin. My si jejich koncert určitě nenecháme ujít. A vy?

  https://www.youtube.com/watch?v=1V4AscLidWg

   

 • 16. 7.2015

  Langerová se těší na Colours of Ostrava a chystá novinku pro fanoušky motiv rychlovky

  Aneta Langerová letos vystoupí na jednom z nejvýznamnějších domácích festivalů Colours Of Ostrava, kde v sobotu 18. července v doprovodu kapely a smyčcového tria představí i písně z nového alba Na Radosti. To vyšlo na konci roku 2014 a již letos na jaře za něj Aneta obdržela hned několik mimořádných výročních ocenění, včetně čtyř Cen Anděl 2014 jako Zpěvačka roku, Album roku, Píseň roku a Videoklip roku.

  Minulý víkend slovenská skupina Korben Dallas na festivalu Pohoda představila dvě nové písně. Novinky Kam ideme a Sen zazněly v úpravě Slava Solovica v rámci jejich koncertu se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu. Duet Sen s Anetou Langerovou pak byl nečekaným překvapením večera. Tato píseň vyjde letos na podzim jako singl.

  „O spolupráci s Anetou jsme přemýšleli dlouho a jsme velmi rádi, že souhlasila. Líbí se nám její tvorba a i poslední album Na Radosti je úžasné,“ říká zpěvák skupiny Korben Dallas Juraj Benetin. „Kluci jsou velmi milí, jsem moc ráda, že mě oslovili a mohli jsme si zazpívat novou píseň Sen na festivalu Pohoda před tolika lidmi. Atmosféra byla nezapomenutelná. Těším se na celou spolupráci a na nahrávání ve studiu,“ dodává Aneta Langerová.

  „Aneta je strašně fajn. Potkali jsme se poprvé v květnu v Bratislavě a hned to mezi námi hrálo,“ doplňuje bubeník kapely Ozo Guttler.

  Projekt Korben Dallas Symphony byl poprvé uveden na loňském festivalu Viva Musica! Na podzim by měl vyjít na studiovém albu, kde kromě upravených písní ze třech dosavadních alb kapely budou také nové písně. „K písni Sen připravujeme klip, část z něho jsme nahrávali i na Pohodě,“ říká baskytarista Lukáš Fila.

  První část nahrávky vznikla v červnu ve Slovenském rozhlase, po festivalu Pohoda pokračuje skupina v nahrávání v studiu Sono. Producentem nahrávky je autor filmové hudby Petr Ostrouchov (Želary, Občanský průkaz), zvukovým mistrem pak Milan Cimfe, který v minulosti spolupracoval s Pražským výběrem, Ivanem Králem, Čechomorem či Lenkou Dusilovou.

  https://www.youtube.com/watch?v=y9gqp9Ij8HI

 • 16. 7.2015

  To NEJ z Balaton Sound: Hlava na hlavě a umělci byli nadšení motiv rychlovky

  Letošní ročník MasterCard Balaton Sound přilákal stejný rekordní počet návštěvníků jako vloni. Na festival zamířilo celkem 145 000 návštěvníků z téměř šedesátky zemí, aby si užili velkolepou party na slunečné pláži jezera Balatonu. Největším tahákem byl sobotní program, kdy vystoupili Faithless a Afrojack, areál s 35 000 návštěvníky dosáhl své maximální kapacity a festivalové brány se s nápisem „Vyprodáno“ opět uzavřely.

  “Festival se vydařil ve všech směrech,” pochvaloval si hlavní organizátor Zoltán Fulöp a dodal: “Nikdy předtím jsme neměli na festivalu tolik hvězd, odezva od spousty z nich byla velmi pozitivní. Byli nadšení z festivalového prostředí, jezera, pláže a z celkově vysokého standardu akce.” Fanoušci zjevně sdíleli stejný názor, protože všech pět festivalových dní atakovali maximální kapacitu areálu, tj. 35 000 návštěvníků.

  “Kapacitu navyšovat nebudeme, současný formát považujeme za vyvážený, našim cílem je zejména udržet prvotřídní kvalitu festivalu,“ uvedl Norbert Lobenwein, další z hlavních organizátorů MasterCard Balaton Sound. Aby dostáli tomuto závazku, organizátoři stejně jako v uplynulém roce zastavili prodej sobotních vstupenek.

  Den 0 sice přinesl déšť i bouřky, které tak na chvíli zchladily zahajovací část festivalu, zároveň však otestovaly vylepšenou infrastrukturu areálu. Nové cesty, potrubí a další novinky zafungovaly perfektně a dokázaly, že areál je na případný příval dešťů nadstandardně připraven. Další zátěžové zkoušky však nepřišly. Zbylé čtyři dny festivalu si návštěvníci užívali dokonalé slunečné dny s letními teplotami kolem 28-30°C.

  Letošní MasterCard Balaton Sound byl opět ve znamení slunce, pláže a velkolepé party, kterou umocnila nová dějiště s bary a tanečními parkety přímo na jezeru. Dobrou festivalovou náladu utvářela nejen výborná vystoupení světových DJs, ale i milá překvapení. To když se hvězdy Jason Derulo a Hardwell nečekaně shledali v zákulisí hlavního pódia a všechny přítomné pak překvapili spontánním rozhodnutím vystoupit se společnou písní Follow Me, kterou si evidentně skvěle užili oni i fanoušci pod pódiem.

  https://www.youtube.com/watch?v=D2ejNFvYCkA

 • 15. 7.2015

  Obrovský úspěch: Zoo Praha se umístila celosvětově na čtvrté příčce žebříčku motiv rychlovky

  Zoo Praha se umístila celosvětově na čtvrté příčce žebříčku, který každoročně zveřejňuje největší cestovatelský server na světě TripAdvisor. Na prvním místě je zoologická zahrada v americkém San Diegu, následovaná zoo Loro Parque ve španělském Puerto de la Cruz na kanárském ostrově Tenerife a zoo v Singapuru.

  Žebříčky jsou sestavovány na základě milionů hodnocení a názorů, které na TripAdvisor píší cestovatelé z celého světa. Pořadí je stanoveno na základě algoritmu, který zapracovává jak kvantitu, tak kvalitu hodnocení za posledních 12 měsíců.

  Pražská zoologická zahrada byla v loňském roce na sedmém místě. "Vždycky můžeme být ještě lepší, ale teď už to bude - pokud jde o umístění - nesmírně obtížné, téměř nemožné. Přesto se budeme o to víc snažit," uvedl v prohlášení pro tisk Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.

  "Děkuji všem, kdo v Zoo Praha pracují, kdo ji podporují, a kdo ji navštěvují!" dodal. V rámci Evropy je Zoo Praha druhá za španělským Loro Parquem. Za ní následuje vídeňská zoo, na čtvrté příčce pak Chester Zoo ve Velké Británii a pátý ZooParc de Beauval ve francouzském Saint-Aignan.

   

 • 15. 7.2015

  Colours of Ostrava: Kdo začne, kdo bude pokračovat a co dál na vás čeká motiv rychlovky

  Islandská zpěvačka Björk zahájí ve čtvrtek 16. července na Česká spořitelna stage mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava. Devadesátiminutový koncert začne přesně ve 20 hodin, jeho dramaturgie je sladěna se západem Slunce.

  Pódiová show nabídne pyrotechnické efekty určené i pro denní světlo, patnáctičlenné smyčcové těleso, výjimečné projekce a neobvyklé zpěvaččiny kostýmy. Celkově se zpěvačkou do Ostravy přijede 37 členů týmu.

  Vzhledem k přesnému začátku koncertu ve 20h a očekávanému zájmu návštěvníků o hlavní hvězdu festivalu se areál festivalu otevře již ve 12 hodin, ve stanovém městečku u areálu se bude možné ubytovat již den předem od 12 hodin. “Důrazně doporučujeme a radíme, aby návštěvníci přišli včas s velkým předstihem. Aby objevovali opět rozšířený a zlepšený areál a užili si program, který bude koncertu Björk předcházet,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Navíc si návštěvníci mohou vyměnit vstupenku za identifikační pásku dopředu před festivalem - 14. a 15. července v Dolních Vítkovicích a na Festivalu v ulicích u Pavilona A na Černé louce.

  Na ArcelorMittal stage zahájí Colours of Ostrava již v 18.30 Michal Hrůza s kapelou, který přiveze na Colours část scény z letošního prvního koncertu návratové tour Noc a Den. Tu doplní speciální projekce, která dokresluje každou písničku Michalova repertoáru. Mimo to vystoupí s Kapelou Hrůzy i host Klára Vytisková. “Těšíme se, že zahrajeme návštěvníkům festivalu, protože na nás vloni hodně mysleli,” dodává Michal Hrůza.

  První festivalový den nabídne kromě Björk a Michala Hrůzy očekávaný společný jednorázový projekt kapely Zrní a Janáčkovy filharmonie Ostrava, koncerty Caribou, Roniho Size, Clarka, Longital, Vldimíra Mišíka, Lenny i první vystoupení na Full Moon stage, Drive stage, Electronic stage, workshopy na Europe stage, pořady na Scéně České televize i diskuse na Reflex discussion stage. Začnou také fungovat nový Family Park i dětská scéna s hlídáním.

  Čtyřdenní i jednodenní vstupenky budou v prodeji na místě v dostatečném množství, děti do 140 cm mají vstup zdarma, senioři nad 65 let pak mají vstup zdarma v neděli. Celkově proběhne během čtyř dnů téměř 300 koncertů, divadel, filmů, workshopů, diskusí, přednášením poezie či výtvarných aktivit na 16 otevřených i krytých scénách. Z toho zahraničních kapel je 75, domácích pak 57. K dalším hlavním hvězdám patří Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, Clean Bandit, Caribou, José González, The Cinematic Orchestra, Rodrigo y Gabriela, Swans a řada dalších.

  Do Ostravy dorazí kapely a hudebníci z 31 zemí světa - od Jižní Afriky po Mexiko, od Austrálie po Island, od Pakistánu po Izrael. Žánrově se program rozprostře od electra přes world music, jazz, rock, alternativu, soul a reggae.

   

  Čísla a zajímavosti festivalu:

  • cca 1 500 umělců, členů kapel, divadel, diskutujících atd.
  • téměř 4 000 pracujících
  • 77 prodejních míst piva
  • 250 výčepních kohoutů piva
  • 52 výčepů Kofola
  • 260 lednic
  • 6 cisteren s pivem u nejvytíženějších stanů
  • je objednaných 13 tun ledu (loni spotřeba 11 tun)
  • 12 cocktail barů
  • délka plotů 9,5 km (stávající i festivalové)
  • rozloha areálu téměř 300 000m2
  • 965 metrů jsou od sebe nejvzdálenější body areálu
  • 400 mobilních a 150 pevných toalet
  • 300 košů
  • 1 200 m2 gum na zemi
  • prodejních stánků je letos 260 a obsluhující personál 970 osob
  • ochranka čítá přes 300 lidí
  • 21 druhů piv
 • 15. 7.2015

  Skupina Polemic představila nový klip, v šíleném videu hrají známé osobnosti motiv rychlovky

  Populární moderátorka Adela Banášová, zpěvačka Zuzana Smatanová a hudební producent Peter Sanchez Saniga usedli v porotě nové talentové soutěže. A hned první den si museli poradit s „uměleckým“ výkonem některých soutěžících. Třeba s nepřehlédnutelým imitátorem Michaela Jacksona, excentrickým kouzelníkem, který připomínal spíše Drákulu, či s podivným cvičitelem psů.

  Tak vypadá aktuální videoklip slovenské kapely Polemic k novému singlu Poď s nami. Skupina s ním už stihla sklidit úspěch na Slovensku a nyní jej představuje i českým posluchačům. Potrhlé účastníky castingu si v něm zahráli sami členové kapely. Do vedlejších rolí pak režisér Marek Mackovič obsadil i Jaro Slávika a další populární slovenské celebrity.

  Videoklip Poď s nami zde:

  https://youtu.be/Hl3Ro0w3mQk

  Making of video tady:

  https://youtu.be/tfUcID3DoX0

  „Během vymýšlení námětu mě napadlo více variant, ale nápad s talentovou soutěží se nám líbil ze všech nejvíc,“ popisuje režisér videoklipu Marek Mackovič ze společnosti Filmpark. „Pak už jsme celou ideu s Polemicem tvořili společně. A to se mi na muzikantech z kapely líbí, že se stávají aktivní součástí procesu. Každý vloží něco ze sebe a to je osvěžující,“ dodává režisér.

  Jak se na správnou talentovou soutěž sluší, její účastníky hodnotila odborná porota složená právě z Banášové, Smatanové a Sanigy. Ti na place údajně působili tak sebevědomě, že natáčení vypadalo jako uprostřed opravdového televizního pořadu. „Byl to velmi rozporuplný pocit, protože nám řekli, abychom se tvářili znechuceně, ale mně se všichni hodně líbili. Takže jsem šla sama proti sobě a nemohla svoje nadšení projevit,“ směje se Adela Banášová.

  „Asi nejvíc mě pobavilo číslo se švihadlem od Pepeho z Polemicu a určitě taky kouzelnické číslo v podání Bejzy. Těžko vybrat to nejlepší,“ dodává.

  Role takzvaného „kata“, tedy nejpřísnějšího porotce, vyšla nakonec na zpěvačku Zuzanu Smatanovou. „I když jsem s tím neměla předchozí zkušenosti, velmi mě to bavilo. Myslím, že to bylo opravdu vtipné,“ dodává.

  Speciální roli v závěru videa má slovenský nekorunovaný král castingů Ivan Kandráč, kterého čeští diváci znají i z Česko-Slovenské Superstar, kde mimo jiné předváděl svou verzi hitu Pijeme kolu od Michala Davida. „Poté, co v našem klipu předvede po svém náš hit Komplikovaná, stává se absolutním vítězem soutěže,“ dodává člen kapely Peter Petko Opet.

  Divákům Polemic doporučují, aby se na video podívali minimálně dvakrát. Mezi účastníky castingu se totiž mihly i další známe tváře. Poznáte které?

 • 15. 7.2015

  Colours of Ostrava vás zve na pláž plnou zábavy. Víme, co vás čeká motiv rychlovky

  Pláž Urban Wave na letošním ročníku Colours of Ostrava nabídne návštěvníkům slavné DJs domácí i zahraniční scény. Od 16. do 19. července se za mixážním pultem vystřídají jména jako DJ Orbith, PHILIP T.B.C., Robot, Lillou a mnoho dalších. Součástí programu bude i bubenický a DJský workshop, lekce street artu, výroba vlastních POP ART triček, bodypainting a make up na přání a mnoho dalších aktivit.

  Ve čtvrtek v 16 hodin načne plážovou zábavu DJský workshop pod vedením IM Cyber, který nabídne zážitek všem, kteří mají chuť vyzkoušet si pult, za nímž stojí na party DJ. V 19 hodin započne večerní mejdan, během kterého předvedou své umění Juanita Juarez aka. Brooklyn, 2K a PHILIP T.B.C.

  Páteční den otevře DJský workshop s IM Cyber už v 15.30 hodin. Večerní párty odstartuje v 18.30 hodin Kubátko DJset, po němž se postupně vystřídají mazák Josef Sedloň, Orbith a osvědčená dvojice DJ Macio a saxofonista El Jay. DJský workshop s IM Cyber je jistotou i třetího festivalového dne.

  Po něm však přijde změna, pláž se rozhýbe v rytmu bubnů během bubenického workshopu. V 18.30 odstartuje večerní párty, kterou povede DJ Fun, Floex DJset, Alex Neivel a po půlnoci zakončí DJ Lillou.

  Poslední festivalový den opět zahájí workshop s IM Cyber, kterou vystřídá lekce s bubenickou partičkou. Mejdan posledního dne rozjede v 18 hodin DJ Sat, předvést své umění si z lekcí DJingu odskočí IM Cyber feat. MC Manda a celou party korunuje DJ Robot.

 • 14. 7.2015

  Nejroztomilejší video: Holčička dostane své první brýle, její reakce vás dostane motiv rychlovky

  Tohle video teď válcuje internet. Malá holčička v něm dostane své první brýle a protože má vadu očíček, poprvé s nimi dobře vidí.

  Jak reaguje? Je úplně úžasná! Směje se a je celá u vytržení.

  A vy budete z ní! Podívejte se na video tady:

  https://www.youtube.com/watch?v=jbOZL8vUClc

   

 • 14. 7.2015

  Karel Gott slaví 76. narozeniny, gratulujeme! motiv rychlovky

  V roce 1958 se zúčastnil soutěže Hledáme nové talenty, poté příležitostně zpíval v pražských kavárnách, stěžejní pro něj byla spolupráce s orchestrem Karla Krautgartnera, s nímž také absolvoval první zahraniční zájezdy. V roce 1960 pořídil Gott první studiové nahrávky, současně začal pod vedením profesora Karenina studovat na pražské konzervatoři, kde jeho výjimečný hlas získal technickou dokonalost.

  Gottův ostrý tenor se v době kulminující popularity barytonů nesetkal s pochopením, nicméně pracovitost, zlepšení hlasové techniky na konzervatoři a také fakt, že jeho projev byl naprosto odlišný od všeho dosud prezentovaného, přinesly první úspěchy. V roce 1963 byl angažován do divadla Semafor, kde zpíval svůj první velký hit Oči sněhem zaváté, načež následovaly další nahrávky i četná vystoupení na domácích a zahraničních písňových festivalech. V roce 1965 spolu s bratry Štaidlovými založil vlastní divadlo Apollo, jehož byl hlavní hvězdou. Pro vystupování Karla Gotta mělo velký význam půlroční angažmá v Las Vegas (1967). V roce 1968 začala letitá spolupráce se skladatelem Karlem Svobodou, jejíž první výsledek – Lady Carneval – patří dodnes ke Gottovým největším hitům.

  V roce 1989, kdy Karel Gott slavil padesáté narozeniny, došlo v tehdejším Československu ke změně společenské situace, která zpěváka postavila znovu na startovní čáru, protože byl vnímán jako umělecká ikona socialistického režimu a navíc nově konfrontován s přísunem zahraniční hudby, dosud u nás odpírané. Své rozhodnutí ukončit kariéru však přehodnotil po fantastickém úspěchu dvou velkých turné v letech 1990 a 1991, načež pokračoval v tvůrčí činnosti. Dodnes patří k našim nejslavnějším zpěvákům a my se vůbec nedivíme, že pořád vyhrává Zlaté slavíky.

  https://www.youtube.com/watch?v=XL-lO9ITYvY

   

 • 14. 7.2015

  Filmová novinka: Čím nás překvapí Ant-Man? motiv rychlovky

  Po obrovských dinosaurech Jurského světa a rozložitém Arnoldovi Schwarzeneggerovi v roli Terminátora přichází na velkoformátové plátno kina IMAX další extrém. Nejmenší známý hrdina a zakládající člen Avengers Ant-Man. I přes svou minimální velikost naplní plátno IMAXu obrovským dobrodružstvím.

  Velkoformátové kino IMAX navíc nabídne jedinou 3D verzi Ant-Mana v originálním znění s českými titulky. 3D v ostatních kinech bude dostupné pouze s českým dabingem.  

  O filmu

  Společnost Marvel Comics postavu Ant-Mana, tehdy ztělesněného v osobě Hanka Pyma, poprvé uvedla v roce 1962 v comicsu Tales to Astonish č. 27, aby se Pym později objevil po boku ostatních Avengers v jejich debutu v comicsu Avengers č. 1 v roce 1963. Pym se Ant-Manem stal po objevení chemikálie – takzvané Pymovy částice – která mu umožňovala měnit velikost a dodávala mu nadlidskou sílu. S pomocí dalších svých technologií pak Ant-Man získal také schopnost ovládat armády mravenců.

  Nový akční film společnosti Marvel nás seznamuje s legendárním zlodějem Scottem Langem coby současným Ant-Manem. Poté, co ho doktor Hank Pym vybaví neuvěřitelnou schopností zmenšit své fyzické rozměry, ale současně znásobit svou sílu, je Lang nucen stát se hrdinou a pomoci Pymovi ochránit tajemství principu fungování úžasného obleku Ant-Mana před novou generací hrozeb. Tváří v tvář zdánlivě nepřekonatelným překážkám jsou Pym a Lang nuceni naplánovat a realizovat dokonalou krádež, která zachrání celý svět... V kinech od 17. července.

 • 14. 7.2015

  Mimoňové vydělávají těžké prachy. Za tři týdny nahrabaly skoro 70 mega motiv rychlovky

  Už téměř půl milionu diváků nasbírala během tří týdnů v české distribuci americká animovaná komedie Mimoni. O víkendu ji zhlédlo 54 397 lidí a umístila se opět v čele návštěvnosti kin. Na tržbách zatím vydělala 67 milionů korun.

  Podle informací Unie filmových distributorů skončil na druhém místě americký akční sci-fi thriller Terminator Genisys s Arnoldem Schwarzeneggerem v roli stroje na zabíjení s lidskými rysy, který zhlédlo 31 230 lidí. Na třetí pozici sestoupila komedie Méďa 2 o plyšákovi, který se nezastaví před ničím. Vidělo ji 17 012 zájemců.

  Čtvrté místo patří velkofilmu Jurský svět s počtem 12 101 víkendových diváků. Celkem jich má na kontě 286 880 a tržby ve výši 44 milionů korun.

  Komedie režiséra Milana Cieslara Život je život je v aktuálním žebříčku pátá. Celkem ji během dvou měsíců vidělo 221 043 diváků, kteří v pokladnách kin nechali přes 29 milionů korun.

  Aktuální výsledky poskytují Unii filmových distributorů provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech tuzemských kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

  Pořadí Název filmu Víkend tržby Víkend diváci Celkem tržby Celkem diváci
  1. Mimoni 7,636.367 54.397 67,131.608 483.960
  2. Terminator Genisys 4,796.488 31.230 5,159.452 33.466
  3. Méďa 2 2,348.706 17.012 7,228.774 53.813
  4. Jurský svět 1,821.866 12.101 43.909.811 286.880
  5. Život je život 618.819 4922 29.116.574 221.043
 • 13. 7.2015

  Sexy Kristína má nový videoklip, tady ho máte motiv rychlovky

  Zpěvačka Kristína má nový videoklip k písni Ta Ne. V klipu si zahrál i známý slovenský herec Michal Hudák, kterému Kristína uteče od oltáře. Klip k písni si fanoušci doslova vyžádali, když měla na YouTube více než milión zhlédnutí. Zpěvačku čeká léto plné koncertů a příprav podzimního turné po Čechách i Slovensku. Užije si krátkou dovolenou v Toskánsku a na Slovensku.

  Klip máte tady:

  http://youtu.be/dXLuBhc30OE

  Zpěvačka, tanečnice a herečka Kristína Peláková představuje klip k humorné písni Ta Ne z výběrovky s názvem Tie Naj. Po spolupráci s Miroslavem Donutilem, Ondřejem Vetchým a Ladislavem Chudíkem si Kristína vybrala dalšího herce - Michala Hudáka. Ten se v klipu představí jako bláznivý východňárský muž, který se do zpěvačky na první pohled šíleně zamiluje. Spolupráci se skvělým moderátorem a bavičem, který je zároveň kmotrem písně Ta Ne, si Kristína nemůže vynachválit.

  „Protože má písnička vtipný text, chtěla jsem, aby klip působil barevně, živě a měl vtipný příběh. Proto jsem na natáčení pozvala i Michala Hudáka. Je to opravdu skvělý bavič, úžasný herec a hlavně rodilý východňár, což si tato píseň tak trochu i žádala. Myslím, že díky němu klip nabral ten správný šmrnc,“ vypráví Kristína.

  „V klipu se ocitnu dokonce i před oltářem. Samozřejmě s Michalem Hudákem, který mě v příběhu neustále pronásleduje a snaží se mě sbalit všemi možnými způsoby. Klip končí scénou, ve které mu uteču a místo mě mu děti jako nevěstu donesou kozu. On ji jen smutně políbí,“ směje se Kristína.

 • 13. 7.2015

  Zemřel Otakar Petřina, rocker, co skládal pro Janů i Neckáře motiv rychlovky

  Ve věku 66 let v sobotu náhle zemřel kytarista, skladatel a zpěvák Otakar Petřina. Hudbu a texty psal Petřina například pro Václava Neckáře, Petru Janů, Luboše Pospíšila nebo skupinu C&K Vocal. Mezi jeho největší autorské hity patří Nautilus, Motorest nebo Marilyn, Good-Bye.

  Petřina je znám především ze spolupráce s hvězdami někdejšího popu, podle znalců byl ale i jedním z nejlepších rockových kytaristů v zemi. Svůj vztah k rocku dával ostatně najevo vždy svým vzhledem - kvůli dlouhým vlasům, které odmítl ostříhat, nesměl za totality 14 let vystupovat a pracoval pouze ve studiu.

  Skladatel a kytarista Petřina vystudoval pražskou konzervatoř a poté se uchytil v hudebním divadle Rokoko a Tanečním orchestru Československého rozhlasu. Později hrál v doprovodném orchestru tria Golden Kids (Marta Kubišová, Helena Vondráčková, Václav Neckář), pro které napsal své první písně. Pak několik let vedl Neckářovu doprovodnou kapelu Bacily. Hudbu i texty psal nejen pro Neckáře, ale i třeba pro C & K Vocal, Luboše Pospíšila a Petru Janů, zahrál si například i se skupinou Katapult. Náročnější skladby pak zařadil na své sólové desky Super-robot (1978) a Pečeť (1983). Napsal také hudbu ke dvěma filmům.

  "Měl s námi hrát ve Svijanech. Je nám to strašně líto. Budu na něj vždycky vzpomínat a bude tu s námi, dál budeme hrát jeho písničky, byl to hrozně fajn kluk," uvedl Václav Neckář.

 • 13. 7.2015

  Pyžamo Mela Gibsona se prodalo za 60 500 korun! motiv rychlovky

  Dražba pyžama, ve kterém natáčel americký herec Mel Gibson znělku pro letošní Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, vynesla 60 500 korun. Výtěžek půjde na konto Aliance žen s rakovinou prsu, která byla letošním neziskovým partnerem festivalu.

  Pyžamo s kamzíkem na klopách věnoval alianci festival. Loňský držitel ceny za mimořádný přínos světové kinematografii Mel Gibson si v něm zahrál při natáčení znělky, v níž nachytá zloděje, kteří se pokoušejí ukrást festivalovou cenu, křišťálový glóbus, a zneškodní je foukačkou. Gibsonovi bylo pyžamo velké, a tak ho při natáčení musel mít vzadu sepnuté.

  Pyžamo v době festivalu viselo v prsním dómu, kde Aliance žen s rakovinou prsu představovala svou činnost. Na důležitost prevence a včasného záchytu nemoci upozornila také Pochodem radost a život, kterého se účastnili samy ženy, které rakovinu prodělaly, i příznivci. Na podporu aliance vystoupil hudebník Dan Bárta.

  Aliance zaštiťuje 45 pacientských organizací, jejím cílem je poskytovat jim metodickou pomoc, koordinovat projekty a kampaně ve prospěch prevence a léčby nádorového onemocnění prsu a zastupovat je vůči státu i na mezinárodním poli.

 • 13. 7.2015

  Přehled vítězů z Varů: Tyhle filmy byly NEJ motiv rychlovky

  Letošní 50. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhl od 3. do 11. července 2015 jako nespecializovaný festival se čtyřmi soutěžními sekcemi. Festivalové poroty ocenily 11. července 2015 nejlepší filmy 50. MFF Karlovy Vary. Ceny byly předány během závěrečného ceremoniálu.

  Hlavní soutěž

  Hlavní porota:
  Tim League, USA

  Angelina Nikonova, Rusko

  Ólafur Darri Ólafsson, Island

  Hengameh Panahi, Francie

  Ondřej Zach, Česká republika

  Velká cena – Křišťálový glóbus (25 000 USD)

  Finanční odměna patří rovnocenně režisérovi a producentovi filmu.

  Bob a stromy / Bob and the Trees

  Režie: Diego Ongaro
  USA, 2015

  Zvláštní cena poroty (15 000 USD)
  Finanční odměna patří rovnocenně režisérovi a producentovi filmu.

  Má křídla, kdo končí pádem / Jeder der fällt hat Flügel

  Režie: Peter Brunner
  Rakousko, 2015

  Cena za režii

  Visar Morina za režii filmu Babai
  Německo, Kosovo, Makedonie, Francie, 2015

  Cena za ženský herecký výkon

  Alena Mihulová za roli ve filmu Domácí péče

  Režie: Slávek Horák

  Česká republika, Slovensko, 2015

  Cena za mužský herecký výkon

  Kryštof Hádek za roli ve filmu Kobry a užovky

  Režie: Jan Prušinovský

  Česká republika, 2015

  Zvláštní uznání

  Kouzelný vrch / La montagne magique

  Režie: Anca Damian
  Rumunsko, Francie, Polsko, 2015

  Zvláštní uznání

  Antonia

  Režie: Ferdinando Cito Filomarino
  Itálie, Řecko, 2015

  Soutěž Na východ od Západu

  Porota Na východ od Západu

  Gaby Babić, Německo

  Alexis Grivas, Řecko

  Tomáš Luňák, Česká republika

  Ivan I. Tverdovsky, Rusko

  Olena Yershova, Ukrajina

  Cena Na východ od Západu (20 000 USD)

  Finanční odměna patří rovnocenně režisérovi a producentovi filmu.

  Středeční dítě / Szerdai gyerek

  Režie: Lili Horváth
  Maďarsko, Německo 2015

  Zvláštní uznání

  Svět patří mně / Lumea e a mea

  Režie: Nicolae Constantin Tănase
  Rumunsko, 2015

  Soutěž dokumentárních filmů

  Porota dokumentárních filmů

  Paolo Bertolin, Itálie

  Teodora Ana Mihai, Rumunsko

  Ivana Pauerová Miloševič, Česká republika

  Cena za nejlepší dokumentární film nad 60 minut (5 000 USD)

  Mallory

  Režie: Helena Třeštíková
  Česká republika, 2015

  Zvláštní uznání

  Otec / Vaterfilm

  Režie: Albert Meisl
  Rakousko, 2015

  Cena za nejlepší dokumentární film do 30 minut (5 000 USD)

  Bílá smrt / Muerta Blanca

  Režie: Roberto Collío
  Chile, 2014

  Zvláštní uznání

  Ženy v umyvadle / Women in Sink

  Režie: Iris Zaki
  Velká Británie, Izrael, 2015

  Fórum nezávislých

  Porota:

  Katrin Gebbe, Německo

  Michael Málek, Česká republika

  Yeo Joon Han, Malajsie

  Cena Fóra nezávislých

  Vítězný film bude zakoupen do televizního vysílání České televize za fixní částku 5000 EUR.

  Transdarinka / Tangerine

  Režie: Sean Baker
  USA, 2014

  Divácká cena deníku Právo

  Mládí / La giovinezza

  Režie: Paolo Sorrentino
  Itálie, Francie, Švýcarsko, Velká Británie, 2015

  Cena za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii

  Richard Gere, USA

  Cena prezidenta MFF KV za přínos české kinematografii

  Iva Janžurová, Česká republika

  Works in Progress 2015

  Patnáct vybraných projektů se představilo v rámci Works in Progress 2015. Nejslibnější z nich vybrala mezinárodní porota. Získal služby v hodnotě 10 000 EUR od Studia Barrandov.

  Porota:

  Paz Lázaro, Berlin International Film Festival (Německo)

  Titus Kreyenberg, unafilm (Německo)

  Jan Naszewski, New Europe Film Sales (Polsko)

  Cena 10 000 euro ve službách pro nejslibnější projekt

  Park

  Režie: Sofia Exarchou
  Řecko, 2015

 • 13. 7.2015

  Přehled: Kdo vyhrál na festivalu ve Varech nestatuární ceny motiv rychlovky

  Cena mezinárodní filmové kritiky (FIPRESCI)

  Box

  Režie: Florin Şerban

  Rumunsko, Německo, Francie, 2015

  Cenu FIPRESCI na MFF Karlovy Vary 2015 získává film Box v režii Florina Şerbana, a to za skvěle zrežírovaný obraz současné rumunské společnosti. Film na povrchu vypadá jako příběh divadelní herečky a boxera. Ale ve skutečnosti není. Jde o cestu dvou lidí skrze čas k vzájemnému porozumění. Je to zvláštní metafora, která přivádí člověka k naplnění jeho osudu. Režisér vytvořil film, v němž je vzrušující každý záběr. Perfektně vyjádřil stav mysli svých postav v naší těžko předpovídatelné současnosti i budoucnosti a vytvořil další podnětný příspěvek nové rumunské kinematografie a postmodeního filmu.

  Porota:

  Pamela Cohn (USA, Německo)

  Swapan Kumar Ghosh (Indie)

  Radovan Holub (Česká republika)

  Eva Peydró (Španělsko)

  Srđan Vučinić (Srbsko)

             

  Cena ekumenické POROTY

  Bob a stromy / Bob and the Trees

  Režie: Diego Ongaro
  USA, 2015

  Ekumenická porota uděluje cenu filmu Bob a stromy režiséra Diega Ondara. Hlavní postavou je charismatický severoamerický dřevorubec Bob. Jeho život provází mnoho chyb: v práci, v rodině i ve vztazích k okolí. Nalézá však odvahu převzít za všechna svá rozhodnutí a chyby osobní odpovědnost, což z jeho života činí jedno velké podobenství naděje. Jednoduchý příběh je ztvárněn neokázalou, ale vytříbenou filmovou řečí. Na autenticitě film získává i tím, že neherec Bob Tarasuk, hlavní postava filmu, hraje sám sebe.

   

  Zvláštní uznání

  Píseň písní / Pesn pesney

  Režie: Eva Neymann
  Ukrajina, 2015

  Film užívá velmi specifickou filmovou řeč, která mu umožňuje ztvárňovat i složitá duchovní témata. Precizně stylizované záběry znovu vytvářejí atmosféru dnes již neexistující židovské komunity Ukrajiny na začátku 20. století. Biblická kniha Píseň písní slouží autorce Evě Neymannové jako pozadí pro vyprávění příběhu snové lásky malého židovského chlapce.

  Porota:

  Michael Otřísal (Česká republika)

  Vít Poláček (Česká republika)

  Lothar Strüber (Německo)

  Rita Weinert (Německo)

   

  Cena Fedeora

  Federace filmových kritiků z Evropy a Středomoří za nejlepší film v soutěži Na východ od Západu.

  Nebeští nomádi / Sutak

  Režie: Mirlan Abdykalykov
  Kyrgystán, 2015

   

  Středeční dítě / Szerdai gyerek

  Režie: Lili Horváth

  Rumunsko, Německo, 2015

   

  Je nám velkým potěšením, že cenu kritiků FEDEORA 2015 obdržely dva skvělé filmy Nebeští nomádi a Středeční dítě. Nebeští nomádi je film, který ve velké tradici mistrovských ekologických děl humorně a s nadhledem líčí příběh rodiny ze vzdálené země, která se snaží přežít střet s takzvanou civilizací. Příběh filmu Středeční dítě, mistrná režie a přesvědčivé výkony dvou hlavních herců posunuly tento krásný snímek dál nad jeho jednoduchý děj.

  Porota:

  Ronald Bergan (Velká Británie)

  James Evans (Velká Británie)

  Dubravka Lakić (Serbia)

   

  Cena Europa Cinemas Label
  Za nejlepší evropský film v hlavní soutěži a v soutěži Na východ od Západu.

  Babai

  Režie: Visar Morina
  Německo, Kosovo, Makedonie, Francie, 2015

  Jsme opradu potěšení, že ocenění Europa Cinemas Label získal celovečerní film Babai, režírovaný Visarem Morinou. Babai je dojemný, avšak brutálně upřímný příběh desetiletého chlapce, který hledá svého otce, jenž ho opustil kvůli novému životu v Německu. Chlapec nebere v potaz možná nebezpečí a pokouší se s ním za jakoukoliv možnost znovu setkat. Debut Visara Moriny Babai, který je natočen z pohledu chlapce, ukazuje zdrženlivost a důvěru v zobrazení tématu imigrace a snaží se popsat složitý vztah mezi otcem a synem, kteří jsou v neřešitelné situaci.

  Porota Europa Cinemas:

  Erika Borsos (Maďarsko)

  Caroline Dragacci (Francie)

  David O’Mahony (Irsko)

  Jens Schneiderheinze (Německo)

 • 13. 7.2015

  Co vás čeká na Hip Hop Kempu? Program zde motiv rychlovky

  Přes čtyřicet koncertů odehraje hiphopová smetánka z Česka a Slovenska na 14. ročníku festivalu Hip Hop Kemp, který se bude konat 20. - 22. 8. v Hradci Králové. Na několika pódiích největšího festivalu tohoto žánru ve střední Evropě se sejdou veteráni, mlaďoši, legendy i černí koně, padne několik důležitých výročí a vystoupí nejúspěšnější rapové labely současnosti.

  Kapela Prago Union oslaví desáté jubileum své první desky HDP tím, že ji na Hip Hop Kempu zahraje komplet od začátku do konce, včetně skladeb, které naživo ještě nikdy nezazněly. Specifické 14. výročí si připomenou také skupiny Kontrafakt a PIO Squad, které na festivalu s atmosférou ještě ani jeden rok nechyběly. PIO Squad se navíc po letech mlčení přihlásili o slovo humanitární sbírkou na školu Čalantika v Bangladeši, která pravděpodobně rozhoupala jednu z nejznámějších českých kapel k další tvorbě.  

  Festival s atmosférou letos hostí všechny interprety, kteří byli nominováni na hudební ceny Anděl v kategorii hip-hop: od abstraktních Android Asteroid, přes klasiky jako jsou La4 & DJ Wich nebo Orion, až po velice konkrétního Smacka, který Anděla za rok 2014 se svou deskou P`s A Love nakonec vyhrál. Slovenské hudební ceny Slávik na českém rapovém festivalu bude reprezentovat jejich výherce Majk Spirit, jenž po více než třech letech čekání na své druhé sólové album vydal alba dvě - Y Black a Y White. Y Black si pouze dva týdny po vydání koupilo přes 15 tisíc lidí.  

  Hip Hop Kemp poctí i nejzajímavější a nejrozjetější labely současnosti. Bigg Boss a TNKD vystoupí na hlavním pódiu, jejich jednotliví členové (Refew, La4 & DJ Wich, James Cole + Rest & DJ Fatte, BoyBand, Paulie Garand & Kenny Rough, MC Gey & DJ Fatte) zahrají svá plnohodnotná shows v hangárech. Z menších labelů bude v nabídce Blakkwood, YZO Empire, Podzemgang nebo slovenský alternativní Ajlávmjůzik. Prostor a šanci dostanou i takřka neznámá jména: jak dvoumetrový Galen, který vyhrál několik týdnů v kuse hitparádu Radia Spin, tak parta Cincinaty, kterým s muzikou pomáhá Bonus.

  https://www.youtube.com/watch?v=8yCIgThJ3u0&list=PL3l6IW_f1iX29L0UaYpQXFOIYHzyTLxl3&index=6

   

 • 12. 7.2015

  100 let pánské módy: Tyto modely se nosily motiv rychlovky

  A je tu další video z edice 100 let. Tentokrát se tvůrci zaměřili na muže. Doteď se vydala videa typu 100 let krásy žen z Íráku, 100 let plavkové módy a tak podobně, ale pořád to bylo o ženách.

  Teď můžou mít radost i muži. Vzniklo totiž video 100 let pánské módy. Podívejte se na něj tady:

  https://www.youtube.com/watch?v=DaSkMWVlFUU

  U videa můžete krásně zavzpomínat na to, co jste nosili vy nebo váš děda. Která doba se vám líbí nejvíc? A jak se vám líbí, co se nosí teď?

 • 11. 7.2015

  Nejkrásnější koupaliště na světě: Tady by se plavalo! motiv rychlovky

  Kde se krásné koupání nachází? Jedná se o Sua Ocean Trench na ostrově Samoa. Abyste se tam dostali, musíte se předem objednat a zaplatit patnáct dolarů. Což je pakatel za to, co tam zažijete!

  Samoa je stát v západní části Samojských ostrovů v Polynésii. Administrativně se člení na 11 distriktů. Hlavní město Apia má 38 800 obyvatel. Uvádí to web Wikipedie.cz.

  Nejzajímavější na ostrově je ale zcela jistě právě toto koupaliště. No kdo by tam neskočil?!

  (Twitter.com)

Přehled starších rychlovek
iStyle
Štítek Reklama