10 nejslavnějších pohádkových koček, podle kterých můžete pojmenovat i tu vaši

Pavla Gabrhelíková

Vybrat kočce jméno je dilema. Pokud chcete, aby bylo originální a zároveň tak trochu předurčilo charakter vašeho mazlíčka, inspirujte se těmito pohádkovými, filmovými a seriálovými kočkami.

  1. Felix. Říká se, že oblíbenou kreslenou postavičku navrhl Charlie Chaplin. Felix je jedno z nejoblíbenějších kočičích jmen na světě.
  2. Garfield. Pokud jste si mezi koťaty vybrali rezavého kocoura, nemáte snad ani možnost pojmenovat ho jinak.
  3. Sylvestr. Oblíbený pošuk z Looney Tunes byl jedna ruka se žlutým ptáčkem Tweetym. Sylvestr je ideální jméno pro černobílého kocourka.
  4. Simba. Jméno roztomilého kresleného budoucího vládce džungle. Jméno z Disnyho Krále džungle rozněžní i zapřísáhlé odpůrce koček.
  5. Scratchy. Máme tu nějaké fanoušky Simpsonů? Nebo násilí (haha)? Jméno kocoura z populární dvojice Itchy a Scratchy je skvělé pro šedou i lehce sadomasochystickou kočku (haha).
  6. Hello Kitty. Kdo by neznal oblíbenou značku v čele s bílou kočičkou? Pokud si i vy domů přinesete bílé kotě, co ho pojmenovat Kitty?
  7. Duchess. Velmi často volené kočičí jméno, obzvlášť pro sněhobílá koťata. Pochází od hrdinky z filmu Aristokočky.
  8. Nala. Simbova parťačka a nejlepší přítelkyně. Skvělá volba jména pro podnikavé a okouzlující kočičky.
  9. Salem. Pamatujete na seriál Sabrina, mladá čarodějka? Měla černého, charismatického a mluvícího koucoura jménem Salem. Neplánujete mít doma taky takového?
  10. Oliver. Hrdina z filmu Oliver & přátelé se neváhal připojit ke smečce psů, aby přežil v rušných newyorských ulicích. Jestli na váš budoucí přírůstek doma taky čeká psí kamarád, možná by se měl jmenovat Oliver.