10 nejslavnějších pohádkových koček, podle kterých můžete pojmenovat i tu vaši

Pavla Gabrhelíková

Vybrat kočce jméno je dilema. Pokud chcete, aby bylo originální a zároveň tak trochu předurčilo charakter vašeho mazlíčka, inspirujte se těmito pohádkovými, filmovými a seriálovými kočkami.

  1. Felix. Říká se, že oblíbenou kreslenou postavičku navrhl Charlie Chaplin. Felix je jedno z nejoblíbenějších kočičích jmen na světě.
  2. Garfield. Pokud jste si mezi koťaty vybrali rezavého kocoura, nemáte snad ani možnost pojmenovat ho jinak.
  3. Sylvestr. Oblíbený pošuk z Looney Tunes byl jedna ruka se žlutým ptáčkem Tweetym. Sylvestr je ideální jméno pro černobílého kocourka.
  4. Simba. Jméno roztomilého kresleného budoucího vládce džungle. Jméno z Disnyho Krále džungle rozněžní i zapřísáhlé odpůrce koček.
  5. Scratchy. Máme tu nějaké fanoušky Simpsonů? Nebo násilí (haha)? Jméno kocoura z populární dvojice Itchy a Scratchy je skvělé pro šedou i lehce sadomasochystickou kočku (haha).
  6. Hello Kitty. Kdo by neznal oblíbenou značku v čele s bílou kočičkou? Pokud si i vy domů přinesete bílé kotě, co ho pojmenovat Kitty?
  7. Duchess. Velmi často volené kočičí jméno, obzvlášť pro sněhobílá koťata. Pochází od hrdinky z filmu Aristokočky.
  8. Nala. Simbova parťačka a nejlepší přítelkyně. Skvělá volba jména pro podnikavé a okouzlující kočičky.
  9. Salem. Pamatujete na seriál Sabrina, mladá čarodějka? Měla černého, charismatického a mluvícího koucoura jménem Salem. Neplánujete mít doma taky takového?
  10. Oliver. Hrdina z filmu Oliver & přátelé se neváhal připojit ke smečce psů, aby přežil v rušných newyorských ulicích. Jestli na váš budoucí přírůstek doma taky čeká psí kamarád, možná by se měl jmenovat Oliver.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit